Ktory hotel v Hurghade ma NAJLEPSI KORALOVY UTES ?

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: AJKA

Ktory hotel v Hurghade ma NAJLEPSI KORALOVY UTES ?

Odoslaťod Jedi99 04 Máj 2007, 21:15

Rad by som sa podla toho zariadil a zvoli si ten hotel kde by sa fakt skvele snorchlovalo.
Zvykli sme si na to s mojou drahou :) v Sharme, kde sme mali krasne utesy. V Hurghade sme boli uz davnejsie a fakt je to ovela lepsie v Sharme....

Tento rok by sme si radi spravili potapacsky kurz a zatial podla kontakotv a vybavovania to asi bude v Hurghade, cize radi by sme nasli nejaky hotel 4 alebo 5 hviezdickovy s peknym utesom...

Pozname viacmenej len oblast Palma de Mirette a Sunrise Palacio, kde sme boli....

vopred vdaka za akekolvek postrehy a poznaky, a ak ma niekto fotky z utesu tak super :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod Andrejka 07 Máj 2007, 08:31

Odporúčam hotel Arabia Beach. Ešte som tam síce nebola, ale ideme tam v auguste a vyberala som si hlavne kvôli koralovému reefu, kt, tam je. Mám doma 2 potápačov. Prečítala som si kopec recenzií, a ani jedna nebola zlá.
Inak je tam potápačské centrum a zistila som, že už druhýkrát vyhrali cenu za naj. centrum.
Arabia Beach je vedľa Sun Rice Palacio. Páči sa mi, že sa tam vchádza do vody z móla, kde je rybárska reštaurácia. tak toľko odo mňa. Maj sa a dobre si vyberte.
Obrázok používateľa
Andrejka
Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 21:08

Odoslaťod Jedi99 14 Máj 2007, 07:07

Andrejka napísal:Odporúčam hotel Arabia Beach. Ešte som tam síce nebola, ale ideme tam v auguste a vyberala som si hlavne kvôli koralovému reefu, kt, tam je. Mám doma 2 potápačov. Prečítala som si kopec recenzií, a ani jedna nebola zlá.
Inak je tam potápačské centrum a zistila som, že už druhýkrát vyhrali cenu za naj. centrum.
Arabia Beach je vedľa Sun Rice Palacio. Páči sa mi, že sa tam vchádza do vody z móla, kde je rybárska reštaurácia. tak toľko odo mňa. Maj sa a dobre si vyberte.

Ahoj Andrejka,
vdaka za info..

zatial vedu tieto dva : Le Meridien Makadi a Hilton Resort Front kde su potvrdene koralove utesy...

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Re: Ktory hotel v Hurghade ma NAJLEPSI KORALOVY UTES ?

Odoslaťod Zuzka 14 Máj 2007, 12:37

Jedi99 napísal:Rad by som sa podla toho zariadil a zvoli si ten hotel kde by sa fakt skvele snorchlovalo.
Zvykli sme si na to s mojou drahou :) v Sharme, kde sme mali krasne utesy. V Hurghade sme boli uz davnejsie a fakt je to ovela lepsie v Sharme....

Tento rok by sme si radi spravili potapacsky kurz a zatial podla kontakotv a vybavovania to asi bude v Hurghade, cize radi by sme nasli nejaky hotel 4 alebo 5 hviezdickovy s peknym utesom...

Pozname viacmenej len oblast Palma de Mirette a Sunrise Palacio, kde sme boli....

vopred vdaka za akekolvek postrehy a poznaky, a ak ma niekto fotky z utesu tak super :)

Marek

Krásny koralový útes má aj hotel Club Azur 4* v oblasti Makadi Bay. Je to veľmi dobrý hotel, výborné služby, krásne prostredie. Jediné mínus, že nemá rušné centrum, je to trochu od ruky do centra Hurghady. Kto má rád kľud - vrele odporúčam!
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Re: Ktory hotel v Hurghade ma NAJLEPSI KORALOVY UTES ?

Odoslaťod Jedi99 14 Máj 2007, 14:45

Zuzka napísal:
Jedi99 napísal:Rad by som sa podla toho zariadil a zvoli si ten hotel kde by sa fakt skvele snorchlovalo.

Marek

Krásny koralový útes má aj hotel Club Azur 4* v oblasti Makadi Bay. Je to veľmi dobrý hotel, výborné služby, krásne prostredie. Jediné mínus, že nemá rušné centrum, je to trochu od ruky do centra Hurghady. Kto má rád kľud - vrele odporúčam!

Zuzka vdaka za info,
idem ho skontrolovat :), ktora cestovka ho robi ?

pa
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Koralový útes

Odoslaťod Zuzka 14 Máj 2007, 18:09

Club Azur má v ponuke CK Satur.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Re: Koralový útes

Odoslaťod Jedi99 14 Máj 2007, 19:18

Zuzka napísal:Club Azur má v ponuke CK Satur.

dakujem uz som ho medzitym objavil :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Dagmar 16 Máj 2007, 08:33

[Ahoj,
pozri si Coral Beach, je to posledny hotel v južnej časti Hurghady- za Hilton long Beach, my sme tam síce neboli, ale do neho sa dá kúpiť aj jednodenná vstupenka na šnorchlovanie, vraj je to tam úžasné :D
Obrázok používateľa
Dagmar
Nováčik

Založený: 30 Aug 2006, 13:51

Coral Beach

Odoslaťod Tunisanka 18 Máj 2007, 11:01

Letos jsme byli v Coral Beach, korálový útes je tam blízko a velmi krásný, živý, nepoškozený s mnoha živočichy. Pravidelně kolem 17.hodiny proplouval pod molem rejnok, jednou jsem plavala i nad ním, úžasné....Hotel je velmi klidný, daleko od "civilizace", ale šnorchlování a potápění si tam užijete. Navíc má dlouhou písečnou pláž se dvěma lagunami pro děti a slabé plavce.
Tunisanka
Nováčik

Založený: 17 Apr 2007, 14:07

RE: Korálový útes - pro:Dagmar

Odoslaťod Tunisanka 18 Máj 2007, 11:07

Jednodenní vstupenka se dá pořídit na šnorchlování a potápění v Sharm el Naga, což je asi 20 km jižně od hotelu Coral Beach, je to tam nádherné, pořádají se tam výlety autobusem nebo lodí, ale lze se dopravit i individuálně taxíkem. Do Coral Beach si myslím může zajít každý, na bráně se nekontroluje, po pláži od Hiltonu nebo z jihu z veřejné pláže.
Tunisanka
Nováčik

Založený: 17 Apr 2007, 14:07

Odoslaťod Jedi99 19 Máj 2007, 08:12

Dagmar napísal:[Ahoj,
pozri si Coral Beach, je to posledny hotel v južnej časti Hurghady- za Hilton long Beach, my sme tam síce neboli, ale do neho sa dá kúpiť aj jednodenná vstupenka na šnorchlovanie, vraj je to tam úžasné :D

Ahoj Dagmar :)
vdaka za info, nakoniec sme stihli lastminute na Hilton Long Beach, tak som rad ze okrem plaze na Hiltone budeme mat velmi blizko dalsie skvele moznosti :)

pa
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Re: Coral Beach

Odoslaťod Jedi99 19 Máj 2007, 08:17

Tunisanka napísal:Letos jsme byli v Coral Beach, korálový útes je tam blízko a velmi krásný, živý, nepoškozený s mnoha živočichy. Pravidelně kolem 17.hodiny proplouval pod molem rejnok, jednou jsem plavala i nad ním, úžasné....Hotel je velmi klidný, daleko od "civilizace", ale šnorchlování a potápění si tam užijete. Navíc má dlouhou písečnou pláž se dvěma lagunami pro děti a slabé plavce.

vdaka za info :) uz sa to blizi ;) 15.6 je ten spravny datum :) konecne uplny oddych od kazdodenneho zhonu a nahanania sa :) uz sa nevieme dockat :) od Hiltonu to mame pekne hned vedla :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 19 Máj 2007, 18:23

Katy2 napísal:Ahoj, Holton bude fajn, vacsina znamych a aj klientov tam bola velmi spokojna.. no snorchovaci vylet mozes absolvovat aj obden, to nebude problem. Vravia, ze ssa vyplati Sharm el-Naga. :lol:

no dufam ze aj pri Hiltone a Coral beach budu utesy, takze si to tam uzijeme, co uz Sharm je Sharm a do Hurghady sa vraciame len koli potapackemu kurzu, mohli sme sice aj v Sharme, ale ked sme si to uz vybavili v Hurghade, tak snad posnorchlujeme aj pri nasom Hiltone...

no a ked uz budeme mat vycvik, uz nepojdeme snorchlovat :) uz planujeme zopar diving vyletov ;) na nejake stretnutia s delfinmi :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Dagmar 20 Máj 2007, 13:24

[No snad tych delfinov stretnete :) ,ked sme boli teraz s Mirkovcami na mori, prisla tam skupinka asi 10-15 delfinov, bolo to nadherne.My sme uz boli prave na lodi, ze ideme dalej, ale 3 ludom z vedlajsej lode sa podarilo doplavat az k nim a normalne s nimi poplavali :D .strasne sme im zavideli, chalani hovorili, ze takto normalne si nechaju prist ludi k sebe, iba nedovolia aby sa ich dotkli.Tak budem drzat paste,nech aj vam to vyjde :) :)
Obrázok používateľa
Dagmar
Nováčik

Založený: 30 Aug 2006, 13:51

Odoslaťod Jedi99 20 Máj 2007, 20:19

Dagmar napísal:[No snad tych delfinov stretnete :) ,ked sme boli teraz s Mirkovcami na mori, prisla tam skupinka asi 10-15 delfinov, bolo to nadherne.My sme uz boli prave na lodi, ze ideme dalej, ale 3 ludom z vedlajsej lode sa podarilo doplavat az k nim a normalne s nimi poplavali :D .strasne sme im zavideli, chalani hovorili, ze takto normalne si nechaju prist ludi k sebe, iba nedovolia aby sa ich dotkli.Tak budem drzat paste,nech aj vam to vyjde :) :)

to dufame :), kedze v ramci potapacskeho kurzu tam budeme 2x cely den na lodi, plus planujeme 1-2 vylety, tak sa nam snad podari :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Ďalšia

Naspäť na More v Egypte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.