šnorchlovanie v Hurghade

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: AJKA

šnorchlovanie v Hurghade

Odoslaťod TatianaD 11 Aug 2007, 20:02

Koncom septembra sa chystáme do Hurghady.Chcela by som vedieť či sú tam dobré miesta na šnorchlovanie a pri ktorom hoteli. Ktorý vybrať???
Ďakujem
TatianaD
Nováčik

Založený: 11 Aug 2007, 19:58

Re: šnorchlovanie v Hurghade

Odoslaťod Jedi99 17 Aug 2007, 23:29

TatianaD napísal:Koncom septembra sa chystáme do Hurghady.Chcela by som vedieť či sú tam dobré miesta na šnorchlovanie a pri ktorom hoteli. Ktorý vybrať???
Ďakujem

Ahoj,

odporucam na snorchlovanie skor SHARM, kde na 99% hotelov ma koralovy utes....
ak uz vsak chcete ist do Hurghady, vyber je neporemne mensi, pretoze v Hurghade su bud klasicke plaze s pozvolnym vstupom do mora, niektore hotely zase maju len laguny v ramci hotela....

teraz sme boli v Hilton Long Beach, utes celkom usiel, linky na fotky su v v tejto teme :

najnovšie fotky 2007 / Hurghada / Hilton Long Beach
http://www.dovolenky.com/forum/viewtopic.php?t=1460

dobre su este podmienky v Makadi zalive...., a potom pozri si tuto temu, ktoru som zalozil s takeho isteho podnetu :) ze som hladal hotel s najlepsim utesom :)

Ktory hotel v Hurghade ma NAJLEPSI KORALOVY UTES ?
http://www.dovolenky.com/forum/viewtopic.php?t=1190

urcite sa potom oplati si zobrat niekolko vyletov ci uz na Giftun, alebo rozne dalsie snorchlovacie...,
este pozriem nejake nase poznamky ked sme sa rozhodovali ktory hotel a napisem Ti.

ahoj
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod ivona 18 Aug 2007, 14:32

My sme šnorchlovali pri hoteli BELA VISTA a bolo to fajn. Dá sa aj ísť na loď a šnorchlovať na otvorenom mori.
ivona
Nováčik

Založený: 18 Aug 2007, 14:31

Odoslaťod Andrejka 22 Aug 2007, 10:02

Arabia Beach - naozaj krásne šnorchlovanie. Hne´d pri hoteli, krásne koraly, a kopec rýb všetkých možných tvarov a farieb. Boli sme na šnorchel aj na výlete, manžel bol aj potápať, ale pri hoteli to bolo asi naj.
Obrázok používateľa
Andrejka
Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 21:08

Odoslaťod martinka13 22 Aug 2007, 10:23

Grand azur horizon Plaz rozdelena molom Ziadna vykopana "laguna" Na jedne strane mola koralove utesy cca 30 m od brehu Na druhej strane pozvolny vstup a piesok
martinka13
Dovolenkár

Založený: 11 Jún 2007, 12:51

Odoslaťod Jedi99 23 Aug 2007, 16:21

martinka13 napísal:Grand azur horizon Plaz rozdelena molom Ziadna vykopana "laguna" Na jedne strane mola koralove utesy cca 30 m od brehu Na druhej strane pozvolny vstup a piesok

sa mi paci novy zauzivany vyraz :) ZIADNA VYKOPANA LAGUNA :)

Martinka, je nejaka sanca ukazat nejake fotky ? celej plaze ako aj miesta koralovych utesov ? urobili ste aj nejake podvodne fotky ? Som rad ze hotelov kde je pekny koralovy utes je v Hurghade viac, aspon ked sa pojdeme opat potapat napr. do Hurghady tak viem ze vyber bude vacsi :) ale mat koralovy utes kam oko dovidi, tak to je raj pre snorchlovacov... na to je Sharm ako stvoreny :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Hilton Long Beach

Odoslaťod TatianaD 24 Aug 2007, 18:24

Tak sme si vybrali Hilton s Kartagom (27.9.)
Kde ste boli ubytovaní?
Ď.
Potešia fotky.
TatianaD
Nováčik

Založený: 11 Aug 2007, 19:58

Re: Hilton Long Beach

Odoslaťod Jedi99 24 Aug 2007, 23:20

TatianaD napísal:Tak sme si vybrali Hilton s Kartagom (27.9.)
Kde ste boli ubytovaní?
Ď.
Potešia fotky.

nejake najdes tu..., priamo ubytovanie a hotel este len pridam, dufam ze stihnem kym odidete....,
s ubytovanim to bolo vseliake, boli sme uplne na konci arealu skoro pri vchode, sice blizko k hlavnej budove, ale pekne daleko k plazi.... aj sa to tu rozoberalo v nejakej teme, o dva dni sme sa nejako prepracovali aspon o 2 rady blizsie k plazi, aj tak to bolo peknych par minut cesty... :)

tu su nejake

2007 Egypt / Hilton Long Beach PLÁŽ
http://fotoalbumy.azet.sk/jedi99/2007-e ... e96c91cd46

2007 Egypt / Hilton Long Beach REEF
http://fotoalbumy.azet.sk/jedi99/2007-e ... e96c91cd46

ahoj
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 03 Aug 2008, 00:29

Andrejka napísal:Arabia Beach - naozaj krásne šnorchlovanie. Hne´d pri hoteli, krásne koraly, a kopec rýb všetkých možných tvarov a farieb. Boli sme na šnorchel aj na výlete, manžel bol aj potápať, ale pri hoteli to bolo asi naj.

tak nakoniec sme tam boli tiez :) v Arabia Beach / Arabia Azur, a fakt jedno z naj miest v Hurghade na snorchlovanie :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Andrejka 04 Aug 2008, 10:42

My sme v Sharme ešte neboli, a vážne nad tým uvažujem, a tak by ma zaujímalo porovnanie útesov napr. v Arabii a v Sharme. je to veľmi veľký rozdiel ?
Obrázok používateľa
Andrejka
Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 21:08

Odoslaťod Jana22 04 Aug 2008, 11:52

Andrejka, rozdiel je v tom, že v Sharme je oveľa viac hotelov, ktoré majú útes priamo pri pláži. Vždy to však závisí od konkrétneho miesta resp. hotela. Aj tu sa nájdu hotely, ktoré ho nemajú. :? Pre mňa je však rozhodne lepší a krajší na podmorský život Sharm. :D
Jana22
Mega Cestovateľ

Založený: 21 Aug 2006, 23:49

Odoslaťod Jedi99 04 Aug 2008, 13:14

Andrejka napísal:My sme v Sharme ešte neboli, a vážne nad tým uvažujem, a tak by ma zaujímalo porovnanie útesov napr. v Arabii a v Sharme. je to veľmi veľký rozdiel ?

Ahoj Andrejka,

tak ako spominala Jana22, drviva vacsina hotelov, snad cez 90% ma pristup cez molo a cela dlzka plaze je vlastne koralovy utes..., v hurghade su to vacsinou male casti utesov a su viac ponicene ako v sharme.... kde ako tu bolo spomenute je BOHATSI a KRAJSI zivot....

na druhej strane clovek nikdy nevie co stretne, v Sharme sme plavali s MANTOU VELKOU, s KORYTNACKOU, delfinov, utesoveho zraloka a chobotnicu sme nevideli (ale videli ich z nasho hotela), a teraz v Hurghade, chobotnica, elektricka raja, videli sme aj hada :) takze zivot je tam urcite bohatsi, ale nato aby si mala stastie a videla co najviac :) to chce niekolko hodin denne snorchlovat :)

ten kto napr bol najpr v hoteli Arabia Azur/Hurghada, a nahodou dostane hotel so slabsim utesom v Sharme, si velmi rozdielu nemusi vsimnut (ak nesnorchluje vela), pretoze arabia azur ho ma fakt velmi dobry, ale pri hoteloch ako FANARA kde mas jeden z NAJ utesov v sharme tak tam to zije :) dlha plaz, mas aj piesok, aj sirocizny uuuuuutes :) to su miesta kde sa napr. aj zastavuju lode pri roznych vyletoch a k nim chodia snorchlovat :) a potapat...., na tej plazi su tusim tri hotely.

http://www.iberotelegypt.com/photo1/fan15a.jpg
http://www.iberotelegypt.com/photo1/fan8a.jpg

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Naspäť na More v Egypte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.