potapanie v Egypte

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: AJKA

potapanie v Egypte

Odoslaťod ivanya 11 Aug 2006, 09:15

V Egypte sme boli minuly rok v hotely Bella Vista. Priamo na hotelovej plazi je slovenske potapacske centrum - zaplatili sme si u nich celodenny vylet lodou s jednym ponorom - stalo to cca 50 Eur, ale urcite sa oplatilo. Rano sme vyplavali, plavali sme okolo ostrova Giftun - tam bolo dost vela lodi, takze skor masovka ako potapanie, ale my sme isli na tiche miesto pri obrovskom koralovom utese. Cele doobeda sme tam kotvili, ty co sa este nepotapali len snorchlovali. Potom bol obed, pripraveny priamo na lodi - mimochodom velmi chutny, a poobede sme mali jeden ponor. Vsetko nam pekne vysvetlili po slovensky, zaklady, ako si poradit vo vode ked je nejaky problem a podobne. Samotny ponor bol uzasny, uplne fascinujuci, pod vodou je to uplne iny svet. Plavali sme cez krasny koralovy utes, kopec vselijakych rybiciek, krasne farebne koraly, videli sme dokonca aj obrovsku karetu, co preplavala tesne blizko. Vraj sme na nu mali velke stastie, lebo ju ludia casto nestretnu, ked sa prvykrat ponaraju:))no proste zazitok co stoji za to. Boli sme dolu cca 15 min, ale nam to pripadalo ako hodina. Urcite odporucam vyskusat. :)
Obrázok používateľa
ivanya
Dovolenkár

Založený: 04 Aug 2006, 13:43

Odoslaťod Zajko 11 Aug 2006, 14:29

Ahojte,

čo sa týka potápania, tak určite Sharm El Sheikh...nádherný podmorský svet. Pekné pozorovanie bolo aj v oblasti Makadi Bay - pri hoteli Le Meridien. Veľmi pekné je aj potápanie resp. šnorchlovanie v Dahabe.
Obrázok používateľa
Zajko
Dovolenkár

Založený: 09 Aug 2006, 11:36

Odoslaťod Jedi99 16 Aug 2006, 14:56

Zajko napísal:Ahojte,

čo sa týka potápania, tak určite Sharm El Sheikh...nádherný podmorský svet. Pekné pozorovanie bolo aj v oblasti Makadi Bay - pri hoteli Le Meridien. Veľmi pekné je aj potápanie resp. šnorchlovanie v Dahabe.

ano plne suhlasim :) SHARM !!, jasne ze aj v Hurghade sa da pekne...... ale co je lepsie ako vyjst na plaz a po mole sup ku koralom..... a tento rok bol neskutocny ;) pretoze plavat s MANTA RAY s rozpatim skoro 3m bol tazky adrenalin :) ktory tiekol az cez usi ;) a bolo to 15m od mola :) proste brutal zazitok......

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod Zajko 16 Aug 2006, 16:01

My sme takisto videli Manty a kopu iných rybiek, ktoré ani neviem ako sa volajú :-)))) v Hurghade také krásne nie sú :-(.
U nás pri hoteli to bolo tiež tak, síce dlhé mólo, ale stála som vo vode asi po prsia a sledovala tie najkrajšie rybičky :-)
Obrázok používateľa
Zajko
Dovolenkár

Založený: 09 Aug 2006, 11:36

Odoslaťod Jedi99 16 Aug 2006, 18:33

Zajko napísal:My sme takisto videli Manty a kopu iných rybiek, ktoré ani neviem ako sa volajú :-)))) v Hurghade také krásne nie sú :-(.
U nás pri hoteli to bolo tiež tak, síce dlhé mólo, ale stála som vo vode asi po prsia a sledovala tie najkrajšie rybičky :-)

najdu sa aj v Hurghade :) proste cervene more je cervene more :) ale ich mnozstvo a pestrost je ovela bohatsia v Sharme, v Hurghade bud treba ist na vylet niekde na more alebo ostrovceky.... alebo napr. koral pri Sunrise ElPalacio.. tam bol pekny utes...

A videli ste Manty velke ? alebo raye ? ako napr. sting ray ?

v Sharme takmer vsade, odporucam Fanaru, alebo napr. Tropicana Grand Oasis ;) kde sme boli ;)

Marek

P.S. priznam sa necital som pravidla, ako je to s obrazkami, mozem sem dat link na fotku ?
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod AJKA 16 Aug 2006, 20:51

Jedi99 napísal:
P.S. priznam sa necital som pravidla, ako je to s obrazkami, mozem sem dat link na fotku ?

no jasne kludne daj link pripadne sem nejake vloz cez Add image to post, som zvedava na tvoje ulovky :shock:
Obrázok používateľa
AJKA
Mega Cestovateľ

Založený: 31 Júl 2006, 14:07

Odoslaťod Jedi99 16 Aug 2006, 23:40

AJKA napísal:
Jedi99 napísal:

no jasne kludne daj link pripadne sem nejake vloz cez Add image to post, som zvedava na tvoje ulovky :shock:

Obrázok

tak tu je blizke stretnutie s MANTOU VELKOU........... tazky adrenalin, rozpatie 3m, 15m od mola ;)
potom skor sem tam linky na galerie..... nieto tolko casu na uploadovanie obrazkov ktore su uz niekde ulozene......

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod ička 21 Aug 2006, 15:25

Práve som sa vrátila z Egypta a ľutujem, že som pred cestou nenavštívila túto stránku. Bola som v Hurghade v Shedwan Golden Beach +++* s polpenziou a bola som veľmi spokojná. Prvý dojem z mora bol rozpačitý, lebo more bolo "vypustené". Lenže bol práve naväčší odliv a zakrátko začalo stúpať a všetky obavy sa rozplynuli. Najčastejšie sme boli v Modrej lagúne a na šnorchlovanie je tam veľmi veľa možností. Pokiaľ Nemci nezmútili more, lebo ich praktikou bolo postávať na koraloch, alebo skalách, vrieskať a rozbíjať ježkov, bola krásna viditeľnosť pod vodou a s kúskom žemle v ruke som prilákala kŕdle rýb. Šnorchlovala som aj v Karibiku, ale tam boli dosť silné vlny, v Egypte bolo more pokojné. Iste sú aj krajšie miesta, ale mne sa v Shedwan Golden Beach veľmi páčilo. Ubytovanie čistučké, výborná strava, dobrý program, hudba a veľmi milý personál. Jedinou chybičkou bola nemožná delegátka, ale čo už narobíte. Bez zaváhania by som si to zopakovala a doporučujem. Ak dodržujete hygienu, teda umývanie rúk a nepijete vodu z vodovodu, ani iných neuzavretých fliaš, nemusíte sa obávať "faraónovej pomsty". Samozrejme, že ak si z bohatých švédskych stolov namixujete jogurt, melón, kávu, pivo, zákusky a vyprážané korča s omeletou a dojete sa šalátom, vareným vajcom a palacinkami, tak sa pravdepodobne zdržíte v malej miestnôstke dlhšie (ale úprimne - z toho by ste sa po..... aj doma).
Ochranný faktor 30 a 25, rozumne sa stravujte, a užite si krásnu dovolenku bez problémov. Boli tam aj rodiny s malými detičkami, dokonca dievča na vozíku a ona bez problémov zvládla aj výlet do Káhiry. Giftun je nádherný aj Luxor sa oplatí vidieť. Ceny sú prijateľné, môžte mať euro aj doláre, je to jedno. Šťastnú cestu. :lol:
ička
Nováčik

Založený: 21 Aug 2006, 15:10

Odoslaťod Jedi99 21 Aug 2006, 15:31

ička napísal:Práve som sa vrátila z Egypta a ľutujem, že som pred cestou nenavštívila túto stránku. Bola som v Hurghade v Shedwan Golden Beach +++* s polpenziou a bola som veľmi spokojná. Prvý dojem z mora bol rozpačitý, lebo more bolo "vypustené". Lenže bol práve naväčší odliv a zakrátko začalo stúpať a všetky obavy sa rozplynuli. Najčastejšie sme boli v Modrej lagúne a na šnorchlovanie je tam veľmi veľa možností. Pokiaľ Nemci nezmútili more, lebo ich praktikou bolo postávať na koraloch, alebo skalách, vrieskať a rozbíjať ježkov, bola krásna viditeľnosť pod vodou a s kúskom žemle v ruke som prilákala kŕdle rýb. Šnorchlovala som aj v Karibiku, ale tam boli dosť silné vlny, v Egypte bolo more pokojné. Iste sú aj krajšie miesta, ale mne sa v Shedwan Golden Beach veľmi páčilo. Ubytovanie čistučké, výborná strava, dobrý program, hudba a veľmi milý personál. Jedinou chybičkou bola nemožná delegátka, ale čo už narobíte. Bez zaváhania by som si to zopakovala a doporučujem. Ak dodržujete hygienu, teda umývanie rúk a nepijete vodu z vodovodu, ani iných neuzavretých fliaš, nemusíte sa obávať "faraónovej pomsty". Samozrejme, že ak si z bohatých švédskych stolov namixujete jogurt, melón, kávu, pivo, zákusky a vyprážané korča s omeletou a dojete sa šalátom, vareným vajcom a palacinkami, tak sa pravdepodobne zdržíte v malej miestnôstke dlhšie (ale úprimne - z toho by ste sa po..... aj doma).
Ochranný faktor 30 a 25, rozumne sa stravujte, a užite si krásnu dovolenku bez problémov. Boli tam aj rodiny s malými detičkami, dokonca dievča na vozíku a ona bez problémov zvládla aj výlet do Káhiry. Giftun je nádherný aj Luxor sa oplatí vidieť. Ceny sú prijateľné, môžte mať euro aj doláre, je to jedno. Šťastnú cestu. :lol:

ahoj :)

som rad ze sa Ti pacilo :)
par otazok ak mozem
- to nemcom dovolili len tak skakat po koraloch ? v Sharme talian netalian, rus, slovak ci cech, tak ich hnali prec jedna radost...
- cez aku cestovku si bola ?
- aky problem si mala s delegatkou ?

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod ička 22 Aug 2006, 11:46

No, Nemci sa nepýtali či im niekto niečo dovolí. Nebolo to tam vzadu za lagúnou nijako strážené, asi sa spoliehali na dostatok inteligencie návštevníkov. Všetci boli pokojní, až ku koncu prišla taká hlučná skupina Nemcov, možno keby niekto na nich upozornil tak prídu robiť poriadok, ale my sme sa vlastne tiež neozvali. Teraz to ľutujem, zvášť, že som nepovedala nič tomu chlapovi, čo si na železnú tyč napichol ježa a rozbíjal ho o skalu (a to nie len jedného). Práve uvažujem, prečo som mu nič nepovedala??? :o
- Bola som Medina tour
- Delegátka tam bola len 4 mesiace takže ešte toho moc nevedela, my sme za 1 týždeň poznali lepšie miestne zvyky ako ona. Keď mala niečo vybaviť, tak sa vždy musela opýtať a nebola veľmi výrečná. Odrecitovala nejaký odborný výklad, ale nič navyše.
Ja to kritizujem len keď ju porovnám s delegátkou napr. z Grécka, ktorá vedela všetko o domorodých zvykoch a porozprávala nám kopu zaujímavostí.
chystáš sa do Egypta?
ička
Nováčik

Odoslaťod Jedi99 22 Aug 2006, 12:01

ička napísal:No, Nemci sa nepýtali či im niekto niečo dovolí. Nebolo to tam vzadu za lagúnou nijako strážené, asi sa spoliehali na dostatok inteligencie návštevníkov. Všetci boli pokojní, až ku koncu prišla taká hlučná skupina Nemcov, možno keby niekto na nich upozornil tak prídu robiť poriadok, ale my sme sa vlastne tiež neozvali. Teraz to ľutujem, zvášť, že som nepovedala nič tomu chlapovi, čo si na železnú tyč napichol ježa a rozbíjal ho o skalu (a to nie len jedného). Práve uvažujem, prečo som mu nič nepovedala??? :o
- Bola som Medina tour
- Delegátka tam bola len 4 mesiace takže ešte toho moc nevedela, my sme za 1 týždeň poznali lepšie miestne zvyky ako ona. Keď mala niečo vybaviť, tak sa vždy musela opýtať a nebola veľmi výrečná. Odrecitovala nejaký odborný výklad, ale nič navyše.
Ja to kritizujem len keď ju porovnám s delegátkou napr. z Grécka, ktorá vedela všetko o domorodých zvykoch a porozprávala nám kopu zaujímavostí.
chystáš sa do Egypta?

no rad by som este raz tento rok ;) mozno poznavacka...........
tak skoda ze si mu nieco nepovedala.....
to keby spravil v sharme, ze si napichol jezka na zeleznu tyc..... tak minimalne Ti co tam mali potapacky klub a plavcici by ho hnali kade lahsie....
zopar amikov sa tam naslo, co liezli na korale, a tak som sa tesil ked sa jeden fajne poskrabal hehe, a bol to presne ten ktoremu som vravel ze je to zakazane, a ze si moze pekne ublizit....

tak mu treba :) :) juj ale mi ta skodoradost ide hehe

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod ička 22 Aug 2006, 13:19

Kolegyňa bola v Sharme, zrejme je to tam strážené a je to vlastne niečo ako prírodná rezervácia. Nemám nič proti Nemcom, ale tí jediní boli drzí a hluční.
V Hurghade je viac domorodcov, je to mesto staršie a nie len orientované na turistov. Večer sme chodili do ulíc, bola tam spústa obchodov, fajčiarne, domáci posedávali a temer každý mal v ruke shishu. Nevidela som skoro žiadne detské kočíky, oni tie deti nosia na rukách hádam od narodenia. Ak chce niekto poznať tvár Egypta, tak doporučujem, pretože tie veľké strediská sú umelé a odtrhnuté od reálneho života.
ička
Nováčik

Odoslaťod koky 26 Aug 2006, 02:13

ička napísal:Kolegyňa bola v Sharme, zrejme je to tam strážené a je to vlastne niečo ako prírodná rezervácia. Nemám nič proti Nemcom, ale tí jediní boli drzí a hluční.
V Hurghade je viac domorodcov, je to mesto staršie a nie len orientované na turistov. Večer sme chodili do ulíc, bola tam spústa obchodov, fajčiarne, domáci posedávali a temer každý mal v ruke shishu. Nevidela som skoro žiadne detské kočíky, oni tie deti nosia na rukách hádam od narodenia. Ak chce niekto poznať tvár Egypta, tak doporučujem, pretože tie veľké strediská sú umelé a odtrhnuté od reálneho života.

To dám za pravdu, Hurghada po tejto stránke nočného života je neopakovateľná. No nám sa stalo to, že sme sa boli potápať zhruba 30km od pobrežia a vedľa nás kotvila loď sa rusmi. Jeden na loď zobral kus koralu, to ste mali vidieť ten hunbuk čo nastal.
koky
Dovolenkár

Založený: 23 Aug 2006, 21:39

nasa kamaratka ;)

Odoslaťod Jedi99 27 Aug 2006, 13:39

tak tu je nasa kamaratka pri plazi Tropicana Grand Oasis ;)

Obrázok
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

usmev prosim :)

Odoslaťod Jedi99 27 Aug 2006, 13:44

tazky romanticky usmev ;) od papagajovca alias rusty parrot fish ;)
Obrázok
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Ďalšia

Naspäť na More v Egypte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.