potapanie v Egypte

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: AJKA

krásné rybičky

Odoslaťod Dadulka 27 Aug 2006, 16:31

No dámy to jsou krásné, úsměv jako z reklamy na zubní pastu :P , nebojíš se některých? Prý jsou některé jedovaté a co děláš, když nějakou jedovatou potkáš? Ptám se jako píp píp, ale nevyznám se v rybách v rybníku, natož v moři :P :P jinak jsou ale opravdu nádherné :D
Obrázok používateľa
Dadulka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:56

Re: krásné rybičky

Odoslaťod Jedi99 27 Aug 2006, 18:20

Dadulka napísal:No dámy to jsou krásné, úsměv jako z reklamy na zubní pastu :P , nebojíš se některých? Prý jsou některé jedovaté a co děláš, když nějakou jedovatou potkáš? Ptám se jako píp píp, ale nevyznám se v rybách v rybníku, natož v moři :P :P jinak jsou ale opravdu nádherné :D

no jedovatych tam je par ;) a stretli sme sa s nimi casto ;) niekedy nas nechceli pustit na rebrik ;) xixi, proste sa tam zahackovali a NECHCELI PREC ;) to Ti bolo srandy......

a bola to tato pekna potvorka ;) krasna vejarovita LION FISH (je znama aj pod inym nazvom len si neviem spomenut )

Obrázok
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod ička 27 Aug 2006, 19:06

Ahoj Koky, neviem či som správne pochopila: V Hurgade si vzal Rus koral a kto to zbadal? Miestni, alebo turisti? To ma zaujíma ako zasiahli, lebo veľmi to tam vo vode nikto nesledoval. Inak, kedy si bol v Hurgade a v ktorom hoteli? Bol si spokojný?
ička
Nováčik

Založený: 21 Aug 2006, 15:10

Odoslaťod Jedi99 27 Aug 2006, 19:15

ička napísal:Ahoj Koky, neviem či som správne pochopila: V Hurgade si vzal Rus koral a kto to zbadal? Miestni, alebo turisti? To ma zaujíma ako zasiahli, lebo veľmi to tam vo vode nikto nesledoval. Inak, kedy si bol v Hurgade a v ktorom hoteli? Bol si spokojný?

v Sharme sa to da podstatne lahsie odkontrolovat, 98% plazi ma vstup do mora cez MOLO, a na konci mola je drvivou vacsinou plavcikova budka plus na lavej a pravej strane strazne budky......... cize kedze je fakt problem dostat sa na plaz inou cestou....... je malicka sanca aby nieco take sa tam stalo.....

a vystrazne tabulky a informacie boli pred molom... (vsetky mozne zakazy dotykania sa koralov a rybiek ako aj graficky znazorneny zakaz bratia koralov do sietok, tasiek...)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

šnorchlovanie

Odoslaťod maross 27 Aug 2006, 19:33

čau - no ja som šiel do egypta bez predstavy o podmorskom živote v červenom mori -takže až tam som si kúpil okuliare, no a ten šok bol o to vačší - naozaj prekrásne - treba vidieť ....
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Založený: 09 Aug 2006, 19:39

Odoslaťod koky 27 Aug 2006, 19:37

ička napísal:Ahoj Koky, neviem či som správne pochopila: V Hurgade si vzal Rus koral a kto to zbadal? Miestni, alebo turisti? To ma zaujíma ako zasiahli, lebo veľmi to tam vo vode nikto nesledoval. Inak, kedy si bol v Hurgade a v ktorom hoteli? Bol si spokojný?

Ahoj Ička, bol som tam v januari 2006, to zbal miestny asi obsluha lode. To čo nasledovalo bolo niečo hrozné, ten pán sa choval ako by dotyčná osoba zabila jeho rodičov. Poznám z arbčiny nadávky, ale ten slovník mal aj naše slová. Nakoniec to pravdepodobne doriešila miestna polícia. Viem asi toľko, že posádka sa s políciou skontaktovala. No presne neviem ja som bol na inej lodi, ale bolo nám to dané, ako príklad od našej posádky čoho sa máme vyvarovať.Je pravdou to, že v mori nikto nikoho nekontroloval, ale na palube áno. Pred vstupo do mora sme boli na toto upozornený! Inak bývali sme hotel Andreas 2*, a nad očakávanie sme boli spokojný. Izby síce malé, no účelovo zariadené, SAT/TV,WC,klima, kúpeľňa,ladnička. Personál úslužný, nevtieravý, strava polopenzia, ale stačilo! V januari sa tam opäť vraciame. Možno sa budeš čudovať, že v januari, ale ozaj je tam dosť teplo na kúpanie, opalovanie, no skrátka super. More má 25 a vzduch 25-28. A hlavne sa ti pri potápaní venuju tak ako maju, lebo tam turistov veľa neni.
koky
Dovolenkár

Založený: 23 Aug 2006, 21:39

Odoslaťod ička 28 Aug 2006, 07:48

Viem, že v Egypte nie je zima ani v tých zimných mesiacoch, ale počula som, že tam vtedy veľmi fúka vietor. Máš vlastnú skúsenosť, je to v zime OK? Tie zájazdy sú vtedy podstatne lacnejšie a a ko sa dá kúpať, teda a j šnorchlovať, tak by to stálo za uváženie. :roll:
ička
Nováčik

Založený: 21 Aug 2006, 15:10

Odoslaťod Jedi99 28 Aug 2006, 09:14

ička napísal:Viem, že v Egypte nie je zima ani v tých zimných mesiacoch, ale počula som, že tam vtedy veľmi fúka vietor. Máš vlastnú skúsenosť, je to v zime OK? Tie zájazdy sú vtedy podstatne lacnejšie a a ko sa dá kúpať, teda a j šnorchlovať, tak by to stálo za uváženie. :roll:

urcite tam zima nieje,......... ale studene prudy vo vode mas (tie boli v Sharme aj teraz sem tam neskor sa zacalo oteplovat more a to sme boli koncom JUNA !!!), a voda je podstatne chladnejsia ako v lete........ a dalsia vec, slnko ovela skor zapada, cize mas toho slniecka ovela menej,..... a kedze tam fuka skoro stale, vecer, a podvecer nieje vynimka sveter.......... cize aspon podla mna to nieje ono :) ale to ja som super teplomilny ;) xixi

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

pro ičku

Odoslaťod Dadulka 28 Aug 2006, 10:59

Tak mi to nedá zase odpovědět, i když se budu opakovat. V zimě je v Egyptě rozhodně lépe než tady :D , ale pro teplomilné a superteplomilné to opravdu není. Nicméně, pokud je někdo otužilý, tak může mít pocit, že je tam vedro a voda je teplá :roll: . Co mi však vadí úplně nejvíc, tak to je ten krátký den. Jak píše Jedi99 v Egyptě fouká vítr pořád, v zimě je to samozřejmě citelnější a méně příjemné nežli v létě. Večer opravdu vydrží bez svetru asi málokdo, omlouvám se všem neteplomilným :wink: mně přijde příjemnější vylézt z moře a neklepat se zimou, ale asi nejlepší je to vyzkoušet na vlastní tělo a podle toho se příště zařídit :wink:
Obrázok používateľa
Dadulka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:56

najoblubenejsie miesta :)

Odoslaťod Jedi99 28 Aug 2006, 11:52

Obrázok

Obrázok

najkrajsie miesto pri nasej plazi, toho casu sidlo egyptskeho nema ;) a najkrajsia koncetracia rybiciek... tak sa chodilo fotit ako na promenade :) len trebalo cakat kedy sa ktora rybicka predvedie :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Pre ičku

Odoslaťod koky 28 Aug 2006, 13:18

ička napísal:Viem, že v Egypte nie je zima ani v tých zimných mesiacoch, ale počula som, že tam vtedy veľmi fúka vietor. Máš vlastnú skúsenosť, je to v zime OK? Tie zájazdy sú vtedy podstatne lacnejšie a a ko sa dá kúpať, teda a j šnorchlovať, tak by to stálo za uváženie. :roll:

Ako píše dadulka, v egypte fúka neustále, ja od určitej doby využívam len zimné mesiace, poprvé veľké horúčavy mojej osobe spôsobujú problém, po druhé podnikanie ma viaže zase k letným mesiacom, tak mám egypt poslednej dobe len v zime, ale aj podľa iných v zime sa tam dá kúpať, aj šnorchlovať, úplne v pohode. Zoberme si len unás sú podľa dr. Iľka dlhodobé priemerné letné teploty 26C. To je aj v egypte, takže keď vo vodných nádržiach je unás voda teplá okolo 22 C a ludia sa tu kúpu uplne v pohode, prečo nie v januári v egypte, kde more má 25C. Inak teplota červeného mora neklesne pod 25C, to tvrdia odborníci! Ja prevda ako píše dadulka, dni sú tam krátke ale v pohode stačia na to šnorchlovanie, a svetre len ozaj večer. Moj super zážitok keď som ráno sedel na balkone hotela v kraťasoch a bez trička, videl som domáceho ako na ulici ide po ceste a na ruky si dával rukavice, a na sebe mal koženú bundu s kožušinou, ostal som v takom šoku,že tú slivovicu čo som mal naliatu som kopol do seba tak že som zabul že to je 52.
koky
Dovolenkár

Re: Pre ičku

Odoslaťod Jedi99 28 Aug 2006, 16:06

koky napísal:

Ako píše dadulka, v egypte fúka neustále, ja od určitej doby využívam len zimné mesiace, poprvé veľké horúčavy mojej osobe spôsobujú problém, po druhé podnikanie ma viaže zase k letným mesiacom, tak mám egypt poslednej dobe len v zime, ale aj podľa iných v zime sa tam dá kúpať, aj šnorchlovať, úplne v pohode. Zoberme si len unás sú podľa dr. Iľka dlhodobé priemerné letné teploty 26C. To je aj v egypte, takže keď vo vodných nádržiach je unás voda teplá okolo 22 C a ludia sa tu kúpu uplne v pohode, prečo nie v januári v egypte, kde more má 25C. Inak teplota červeného mora neklesne pod 25C, to tvrdia odborníci! Ja prevda ako píše dadulka, dni sú tam krátke ale v pohode stačia na to šnorchlovanie, a svetre len ozaj večer. Moj super zážitok keď som ráno sedel na balkone hotela v kraťasoch a bez trička, videl som domáceho ako na ulici ide po ceste a na ruky si dával rukavice, a na sebe mal koženú bundu s kožušinou, ostal som v takom šoku,že tú slivovicu čo som mal naliatu som kopol do seba tak že som zabul že to je 52.

xexe a pomohla ta slivovica ? :) alebo tomu egyptanovi zamrzol usmev ? :)
mne by tie teploty ani tak nevadili, skor ten kratky den :(

to uz potom skusit ist niekde juznejsie, maledivy, seychelly, mauricius, atd hmmm, jasne ze to stoji o dost viac........, snad to tam niekedy pojdem navstivit hmm

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Re: Pre ičku

Odoslaťod koky 28 Aug 2006, 16:47

Jedi99 napísal:
koky napísal:

xexe a pomohla ta slivovica ? :) alebo tomu egyptanovi zamrzol usmev ? :)
mne by tie teploty ani tak nevadili, skor ten kratky den :(

to uz potom skusit ist niekde juznejsie, maledivy, seychelly, mauricius, atd hmmm, jasne ze to stoji o dost viac........, snad to tam niekedy pojdem navstivit hmm
Samo že pomohla!

Marek
koky
Dovolenkár

Odoslaťod Jedi99 28 Aug 2006, 19:15

koky pisal si nieco >? nejako Ti nevysla odpoved ?!
=====================================

a prave pozeram ze si odpisal tam naspodku :) len som to nevidel xixi,
tak som rad ze pomohla hehe

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod koky 28 Aug 2006, 19:27

Jedi99 napísal:koky pisal si nieco >? nejako Ti nevysla odpoved ?!
=====================================

a prave pozeram ze si odpisal tam naspodku :) len som to nevidel xixi,
tak som rad ze pomohla hehe

Marek

Tvrdý alkohol jja tam používam akoliek. Ešte sa nestalo aby som schytal faraonovu pomstu. Moja polovicka to neuznáva a preto je tam stále na liekoch :P. Naposledy som skúsil dokonca aj kávu v jednom klenotníctve, ochutnal som aj domáce jedlo, no a nestalo sa nič. Slivovica je slivovica.
koky
Dovolenkár

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na More v Egypte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.