Fotografovanie pod vodou

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: AJKA

Fotografovanie pod vodou

Odoslaťod Zuzu 19 Jan 2007, 15:29

Ahojte vsetci,

neviem, ci zrovna toto patri do cestovatelskeho fora, ale potrebovala by som poradit s fotenim pod vodou...idem totiz v maji do Egypta a kazda rada sa mi pre Cervene more urcite hodi

Mam fotak Canon Powershot A80 a viem, ze nan existuje vodotesne puzdro, no desattisic je dost a tak hladam alternativu...

prosim vsetkych, kto mate skusenost s fotenim pod vodou, o radu

:D

vopred dakujem
Zuzu
Nováčik

Založený: 19 Jan 2007, 15:25

Odoslaťod AJKA 19 Jan 2007, 17:58

Ahoj .. ja osobne Ti doporucujem pohladat nieco na ebay ... nasiel som tam vodotesne puzdro za $170 co je docela ok ... pozri toto a skus tam pohladat este dalsie ponuky: http://cgi.ebay.com/Canon-Waterproof-Ca ... dZViewItem
Obrázok používateľa
AJKA
Mega Cestovateľ

Založený: 31 Júl 2006, 14:07

Odoslaťod modeor 19 Jan 2007, 18:00

Predosly prispevok som pisal ja cez Ajkin pocitac ;)
Obrázok používateľa
modeor
Administrátor

Založený: 23 Júl 2006, 12:04

Odoslaťod Zuzu 19 Jan 2007, 19:02

dakujem, skusim to este na e-bay pokukat, u nas som este nasla nejaky Aquapack, to je len take vodotesne vrecusko na fotoaparaty do hlbky 5 metrov, len neviem, ci sa na to da spolahnut...nieze si utopim fotak :D
Zuzu
Nováčik

Založený: 19 Jan 2007, 15:25

Fotenie pod vodou

Odoslaťod Zuzka 19 Jan 2007, 22:48

V Egypte dostat kupit aj jednorazove fotoaparaty na fotenie pod vodou, stali cca 200,- korun. Mali ich v obchodikoch v nakupnych pasazach hotelov.
Naposledy upravil Zuzka dňa 25 Okt 2007, 22:16, celkovo upravené 1 krát.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod Jedi99 19 Jan 2007, 22:55

AJKA napísal:Ahoj .. ja osobne Ti doporucujem pohladat nieco na ebay ... nasiel som tam vodotesne puzdro za $170 co je docela ok ... pozri toto a skus tam pohladat este dalsie ponuky: http://cgi.ebay.com/Canon-Waterproof-Ca ... dZViewItem

je tam maly problem,
prave tento seller, to posiela len v ramci USA

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod Jedi99 19 Jan 2007, 23:06

Zuzu napísal:dakujem, skusim to este na e-bay pokukat, u nas som este nasla nejaky Aquapack, to je len take vodotesne vrecusko na fotoaparaty do hlbky 5 metrov, len neviem, ci sa na to da spolahnut...nieze si utopim fotak :D

ahoj ja som mal podobne od ewamarine
http://www.ewa-marine.com/english/cameras/e-da.htm tento obal, ktory bol dokonca az do 30m,
a predstav si ze v 3metroch mi tam zacala tiect voda :( pol roka som sa natahoval s nemeckym dodavatelom kym mi preplatili pol fotaku, pretoze zdokumentovane bolo ze to bola vyrobna vada a ze taku vadu som ja sposobit nemohol....

takze radim radsej nie plastove puzdro.......
a to som utopil Olypmus wz8080, preto lebo mesiac meskal predaj oficialneho obalu na olympus PT-023, ktory som potom poriesil az pri novom fotaku.....

takze fatk radsej seriozne puzdro....

tu je zopar dalsich liniek
Canon Waterproof Case WP-DC900 PowerShot A80
http://www.amazon.com/Canon-Waterproof- ... B0000UXOA8
$169.95 + postovne

http://www.lyton.sk/fotakycanon.htm

tu je este nejaky cennik
http://212.89.226.150/cennik/cennik_lig ... 070119.xls

u nas to asi bude okolo tych 10tis :(

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Podvodní fotky

Odoslaťod pajuse 22 Okt 2007, 09:14

Ahoj všem. Kdyby měl někdo zájem kouknout na moje podvodní fotografie pořízené letos v Egyptě,najde je na adrese: http://www.picasa.cz/v/pajuse/ . Všechny fotky jsou pořízené fotoaparátem OLYMPUS C5050Z s podvodním obalem PT015.
pajuse
Nováčik

Založený: 05 Sep 2006, 08:26

Re: Podvodní fotky

Odoslaťod Jedi99 25 Okt 2007, 09:06

pajuse napísal:Ahoj všem. Kdyby měl někdo zájem kouknout na moje podvodní fotografie pořízené letos v Egyptě,najde je na adrese: http://www.picasa.cz/v/pajuse/ . Všechny fotky jsou pořízené fotoaparátem OLYMPUS C5050Z s podvodním obalem PT015.

ahoj :) vdaka za LINK !! mas tam niekolko velmi peknych zaberov !!

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod nini 28 Jan 2008, 20:20

to by som aj ja teraz potrebovala poradit... neviem ci s jednorazovym fotakom na film urobim pekne fotky v mori alebo ci je radsej dobre priplatit si puzdro na fotak (aj ked sa bojim, ze mi aj tak sa niak ta voda dostane do fotaku :P
nini
Nováčik

Založený: 20 Jan 2008, 12:46

Odoslaťod Jedi99 28 Jan 2008, 22:01

nini napísal:to by som aj ja teraz potrebovala poradit... neviem ci s jednorazovym fotakom na film urobim pekne fotky v mori alebo ci je radsej dobre priplatit si puzdro na fotak (aj ked sa bojim, ze mi aj tak sa niak ta voda dostane do fotaku :P

ahoj nini,

no s jednorazovym tak isto spravis pekne fotky, ale uz som videl pripady ked neurobil ziadnu fotku... proste, musis sa spolahnut nato ze vo vnutri fotaku je vsetko OK, ja som bol nuteny pouzit taky fotak 2x, a fotky sa celkom dali....

inac fotky co tu mam ci uz v egyptskych temach podvodne, alebo maledivy, to su robene s olympusom wz8080 a obal PT023.

ak sa budes dobre a spravne starat o obal, tak by sa Ti urcite nemala dostat voda dnu...

na aky fotak by si chcela kupit obal ?

ahoj
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod nini 29 Jan 2008, 07:59

ahoj marek

no ja mam CANON IXUS 860 IS

ale skor preferujem kupit si ten jednorazovy... pozerala som si tvoje foto už davnejsie a fakt nieco nadherne a mozno aj to bol dovod opäť sa vrátiť do egypta... bola som tam asi pred piatimi rokmi.
nini
Nováčik

Založený: 20 Jan 2008, 12:46

Odoslaťod Jedi99 29 Jan 2008, 12:17

nini napísal:ahoj marek

no ja mam CANON IXUS 860 IS

ale skor preferujem kupit si ten jednorazovy... pozerala som si tvoje foto už davnejsie a fakt nieco nadherne a mozno aj to bol dovod opäť sa vrátiť do egypta... bola som tam asi pred piatimi rokmi.

som rad ze sa Ti pacili :) urcite sa tam oplati ist :)
poslednych 5 rokov chodime kazdy rok, od minuleho roka sa uz aj potapame....

vecer skusim pozriet ake typy obalov su na Tvoj fotak.

Ahoj
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod MIMA25 03 Jún 2008, 09:20

Ahojte. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s fotením cez ten "sáčok" na foťák? Kúpila som si tento "zázrak" a ako mám problém zapať foťák na suchu a nie to ešte pod vodou :D
MIMA25
Cestovateľ

Založený: 31 Jan 2007, 08:00

lepsie tvrdy obal ako tzv. sackovy obal na fotak...

Odoslaťod Lillie 07 Jún 2008, 05:28

ahojte,

ja som fotila na jednorazovy fotak a fotky su OK. Skor vidim problem s tym, ze ak chces mat peknu fotku a zachytit rybku alebo koral, aby si ho aj zachytila a kym sa nejako nastelujes cez kukatko, tak ryba moze byt fuc :( . Pri digitalnych fotakoch mas vacsinou velku displej, cez co je to jednoduchsie.

co sa tyka tzv. "sackoveho obalu" tak my sme s nim mali problem :(, takze teraz uz pouzivame tvrdy obal, ktory je na mieru pre jednotlive fotaky. Bohuzial ten obal bol posodeny, a tak sme prisli o par tisic za fotak :( . Tvrde obaly su drahsie, ale osobne si myslim, ze aj kvalitnejsie.

Ako hovori Jedi :) moja polovicka, tak je dolezite sa o ten obal starat a predtym ako vojdete do vody sa uistit, najlepsie v sladkej vode na izbe, ze mas vsetky tesnenia OK a neprepusta ti obal nikde vzduch a potom bude vsetko OK a budete sa tesit z krasnych fotiek :).
Lillie :) OW Diver
Obrázok používateľa
Lillie
Mega Cestovateľ

Založený: 29 Aug 2006, 12:04

Ďalšia

Naspäť na More v Egypte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.