Fórum o dovolenkách • - EDFU

EDFU

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá,
Architektúra, Kúpelné mestá, Pamiatky

Moderátor: AJKA

Odoslaťod Jedi99 27 Jan 2008, 15:53

vdaka za fotky :) a strucny popis, asi raz pojdem na mesiac do egypta kym prejdem vsetko co by som chcel :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod Jedi99 27 Jan 2008, 16:36

Katy2 napísal:vdaka :oops:
Edfu je definitivne moj najoblubenejsi chram, aj co do vyzdoby na stenach, aj architektura, je uzasne zachovaly a dava skutocnu predstavu, ako to asi vyzeralo. Vramci poznavaciek sa ide od lodi k chramu vascinou kocom, je to asi 2km od rieky. Pred chramom je, ako inac, maly turisticky bazar, predavaci a koniari su v poslednom case dost otravni :?

cize sa da navstivit len v ramci poznavacky ?

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 27 Jan 2008, 17:01

Katy2 napísal:no, urcite to nie je a vyle z Hurghady, pohyb po Hornom Egypte je pre cudzincov dost prisne komtrolovany, da sa prepravovat jedine v konvoji, alebo vo vlaku z Kahiry cez Luxor do Aswanu, a aj to nie je celkom jedo, a akom. v Edfu ale vlak nestoji, da sa navstivt cestou z Esny do Aswanu alebo naopak. Konvoj z Edfu smerom na sever vyraza tusim o 11 dobeda.

ako som napisal v druhej teme :) treba ist na mesiac :) inac sa to tak komplikuje ze az :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Edfu

Odoslaťod Majo 27 Jan 2008, 17:04

ked som tam bol naposledy tak tam ta drevena lodka zase bola :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 18:14

Re: EDFU

Odoslaťod badawicz 08 Sep 2008, 14:41

do Edfu se dá pohodlně dojet vlakem z Luxoru nebo Aswanu. POlicie pustí do vlaku tam i zpět bez problémů. Od nádraží je potřeba vzít k chrámu taxi, chrám je totiž docela daleko. Za taxi jsme platili 10 LE za jednu cestu.
badawicz
Mega Cestovateľ

Naspäť na Oblasti v Egypte, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.