Fórum o dovolenkách • - Láska v Egypte ....

Láska v Egypte ....

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá,
Architektúra, Kúpelné mestá, Pamiatky

Moderátor: AJKA

Láska v Egypte ....

Odoslaťod Kay 22 Aug 2006, 18:06

Mozno ano mozno nie, uz sa to takto obracia viac ako rok a o laske sa mozno ani neda hovorit. Je naozaj skvely aj ako kamarat, aj ako niekto koho navstivim raz za cas. Bola som v Egypte asi 3 krat za jeden rok, vzdy sa stretneme, vzdy mame super time, aj hovori o laske ako takej aj chce aby som tam isla byvat a pracovat aspon na nejaky cas.................., ale je to ina kultura, je to iny zivot. Musim si uvedomit, ze takto to moze byt aj s nejakou inou, ved oni su taki privetivi ku kazdej zenskej nohe, ktora okolo prejde. Ale ctia si len tie svoje, ktore maju na sebe satky. Bohuzial vzdy pocuvam len a len to iste, ale vidim ako to tam funguje.
Mozno sa tu zdam dost od veci, ale vzdy ked odidem tak mi chyba idem sa zblaznit, potrebujem sa o tom s niekym rozpravat, ale je to tazke, lebo ani ja ani on si nemozeme nic slubit a musim to brat ako letnu lasku alebo len nieco prechodne, ale vzdy sa tam vraciam, nech sa deje cokolvek. I vzdy je to horsie a horsie, trva mi to strasne dlho dokym sa ztoho vsetkeho dostanem. Teraz ked som sa vratila naposledy, je to uz pomaly 4 tyzdne a este stale sa neviem ztoho dostat. A kolkokrat je to az smiesne ako sa my dvaja tam doberame, on ziarlivy typicky egyptan, ktory ti nedovoli ani pozriet na druheho muza............Je to ina krajina a ine zvyky a vsetko je to ine tym neporovname nasim zvykom, snazim si to dat vsetko do hlavy a uvedomit, ze je to len zabavka i ked to zoberie nejaky ten cas, ale ak sa potrebujes o tomto s niekym porozpravat tak kludne pis, ja sa rada podelim o svoje "zazitky"
Kay
Mega Cestovateľ

Odoslaťod alure 28 Aug 2006, 12:41

Hm, pekne, ja to poznam tiez, ina zem, ina kultura, ine zvyky, ale city su tak hlboke a krasne aj ked niekedy zvlasne. My sme spolu rok, a nejako sa nehybeme, ono aj by sme sa pohli, ale ja som na slovensku a som vydata, on je tam slobodny a velmi zalubeny, je krestan nie muslin, a to ze je krestan je aj vidiet, jeho viera je ozaj silna, a ziarlivost? to je samozrejme, u nich plati pravidlo kto neziarli nemiluje... Ano rozumieme si ale su chvile kedy su nase nazory totalne odlisne, ale vsetko ide len treba mat trpezlivost a velku davku tolerancie. Europania vedia byt tolerantní a chapaví ale vedia to aj egyptania? Co ked ta uzasna laska, neha a tuzba vyprchá, dokazeme spolu viest rozumny zivot?
Tolko otazok a tak malo odpovedi, kedy toto trapenie skonci?Riadit sa rozumom alebo citmi? pocuvat vnutorny hlas ktorý sem tam povie tak potom zase inak?
Risknut to a bud to vyjde alebo nie, zahodit doterajsi zivot a zacat znova? Nie nieje to letna laska, bolo to spociatku len kamaratstvo cez internet a po pol roku sme sa videli a stretli v egypte , a potom to prislo, bolo to ako blesk, chytil mi ruku a vedeli sme ze nie toto nie je spravne, ja som vydata a on nemoze rozbit a znicit moj zivot a vziat ma od rodiny, ale casom to silnelo a silnelo az... az sa to uz neda zastavit, dnes som tu a placem od rana do vecera od vecera do rana, ale preco? ved je to take jednoduche povedat sorry I cannt.... ale co laska, co city? city sa zabudnut nedaju... Ak niekto niekedy povedal ze laska neboli, tak nikdy nelubil...
alure
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Zahara 29 Aug 2006, 22:18

Tak,nedalo mi neprispiet na tuto temu,kedze aj ja som podlahla :oops: .
Egypt som navstivila prvykrat minuly rok v auguste.Ani v mojich najblaznivejsich snoch som nedufala a vlastne ani nesnila ze si tam niekoho najdem,lepsie povediac ze on si najde mna.
A stalo sa. Hned v prvy den!Ked sme si zaziadali inu izbu a na druhy den som prisla po kluce zrazu telefon na izbe zazvonil.Myslela som,ze uz budu pytat baksis,ale bol to on. Pozval ma na kavu,samozrejme po dlhom zvazovani som pozvanie nakoniec prijala.
Pravdupovediac som si od toho vela neslubovala,pretoze robil v hoteli a zamestnanci by sa nemali stykavat so svojimi klientmi a nadvazovat osobny styk,aspon to som si myslela.
Zacali sme sa stretavat kazdy den,videli sme sa skoro 24 hodin denne,prerastlo to v nejaku zavislost.
Liecim sa z nej uz skoro rok (neuspesne),kontakt zlyhava coraz viac,ale dufam ze sa mi tento rok konecne podari dostat sa tam a vyjasnit si to raz a navzdy.Pretoze neopatovana laska nestoji za nic.
Zelam ostatnym parom stastny koniec bez bolesti.
Zahara
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Kay 31 Aug 2006, 12:12

Tak s tymto aj ja suhlasim, ja som tiez v kontakte s niekym, kto si v zivote nevypytal ani korunu ci uz egyptsku libru na nieco. Ma tiez svoj dom, auto, super super pracu, svoje spolocnosti po celom Egypte. Ono to vsetko prislo ako blesk, spontanne. Dokazem sa zamysliet, ze preco to vsetko vlastne tak skoncilo, nicomu nerozumiem, ale ked sme sa prvy krat od seba odtrhli, ja som odchadzala domov, rozlucili sme sa, nechali sme to tak, brala som to ako letnu romancu, ked nakoniec po par tyzdnoch som dostala sms-ku od neho, doteraz neviem ako dostal moje cislo...............???? :roll: Ale bola som tam uz tolkokrat, poznam mnohich ludi, mozem kludne povedat, ze som si tam nasla skvelich priatelov, vyucenich inzinierov ci uz doktorov, taki co studovali v Kahire a do Hurghady chodia si pozriet rodiny, ktori tam radia snuru hotelov. Moderni Egyptania ako ich volam, lebo zmes v Hurghade je vselijaka, od Alexandrie, ci Luxoru, so vsadial a viem ze tito ludia s obchodikmi sa snazia co to daco urobit so svojim zivotom. Mnohe damy, ktore som stretla, naozaj posielaju peniaze pre svojich milich a s tym si platia byty, stravu, zarabaju, kupuju pozemky...............!!!!A to nerobia len pri jednej ale pri mnohich. Dokonca sa s niektorich medzicasom stali egyptski milionari.......Rozumiem co sa tam deje, ale su mnohe v nas, ktore maju co potrebuju, maju tam "priatelov", ktori su radi, ze prideme a to je vsetko co vtedy potrebuju. Niekedy v nas najdu uplne ine zeny ako su tie ich egyptanky a dokonca je tam par, co si zobrali za zeny europanky a ich vztahy su uplne fantasicke. Je to tazke, ale mozno ja konkretne by som nedokazala v Egypte zit, lebo aj ked to tam milujem nadovsetko, som zvyknuta na iny zivot a to uz ani nezijem na Slovensku a do Egypta cestujem pracovne dost casto, takze asi takto mi to zatial vyhovuje, dokym ma netrafi iny blesk do hlavy................. :?
Kay
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 01 Sep 2006, 13:32

samozrejme viem na co naražaš kay a tiez mam podobne pocity ci vobec dokazem tam zit, uprimne ostala som neista s toho co pises, aj ked viem ze svojmu priatelovi mozem doverovat, nakolko som v kontakte s celou rodinou a rodicmi a myslim ze ak by mal nejake umysli tak... ufffffff opat po neskutocne dlhej dobe mam choraba v hlave a premyslam. Lubim ho ale... stoji to zato? Neviem....
Cas vsetko ukaze aj ked on uz nechce cakat. Tak vela stastia
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod CICKA 02 Sep 2006, 15:56

no caute vsetky zalubene.uz som sa sem snazila napisat,ale nemozem niako tomuto novemu stylu prist na chut.aj ja mam priatela v egypta2 roky a cestujem kazdy treti mesiac aj ked uz sa mi moc nechce.ale laska je laska.ja chcem len trosku prispiet.kazdy kto vam dava tie neuveritelne inteligentne rady tak si ich vypocujte ale neviem co s nimi.aj moja rodina bola zo zaciatku z toho zufala a hlavne otec ktory je vacsinu casu pracovne v turecku.ale verte mi to je tiez uplne o niecom inom.ja som v mojom priatelovi nasla stastie klud a lasku,kedze som pred nim mala vemi burlivy vztah.jasne je,ze on musel vsak prist na to ze nie som ich a musel sa naucit aj tak spravat.nie,ze by som nerespektovala tie ich niektore zakony ale v prvom rade by som si nenechala so sebou robit to co ich zeny.ja mam velmi harmonicky a uzasny vztah a som velmi stastna.nedavno som sa vratila a uz cakam na koniec ramadanu kedy pojdem zase.uz davno tam chcem aj zostat,ale nemozem najst pracu.a kedze tu podnikam tak to tiez neni bobvie co.som rada,ze som tiez neni sama.tak sa vsetci drzte a LUBTE SA :D
CICKA
Mega Cestovateľ

Odoslaťod cicka 04 Sep 2006, 13:33

ahoj allure nechaj na seba meil
cicka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Zaza 05 Sep 2006, 05:47

Ja uz lietam tam a naspat asi tak tri roky. Nasla som si aj pracu ako delegatka, urobila som si 6 tyzdnovy sprievodcovsky kurz v Bratislave a ovladam anglictinu, tak som sa rozhodla, ze preco nie. Zoznamila som sa s nim na diske a zacalo to uplne ako vsetky ostatne flirtovania. Najprv som nechcela, ved vtedy som bola len na dovolenke, bola tam so mnou aj moja mama a kamaratka a ta nechcela, aby som vysla na ulicu sama, i ked nie je rasistka, ta starsia generacia je trosku spochabena, lebo sa boja.Chapem to, ale ked som odisla naspat domov, nevedela som zabudnut, i ked som nenechala ziadny kontakt, rozhodla som sa naspat do Hurghady vratit aj s kamaratkou, tajne, aby rodicia vobec nevedeli. Znovu som sa s nim zisla a zalubila sa. Prezili sme nadherne dni, a ked som sa vratila naspat domov, nevedela som bez neho byt, odisla som o tyzden zase na 2 tyzdne. Blaznila som, viem to, ale chcela som to.......Ked som sa asi tak po 5 krat vratila naspat domov, rozhodla som sa, ze to skusim tam s pracou. Odisla som do cestovnych kancelarii, ktore ponukali Hurghadu v ich ponuke a spytala som sa na pracovne ponuky ako delegatky. Vysvetlili mi ako to chodi a co potrebujem urobit. Nakoniec som nechala pracu, odisla do Bratislavy na kurz a o mesiac som cestovala do Hurghady ako zamestanec jednej egyptskej cestovnej spolocnosti, ktora spolupracovala s ceskou cestovkou a stala som sa ich delegatkou. Mala som neuveritelne vela prace a ucenia, ale vsetko to stalo za to, zistila som ake je to tazke a namahave, ale mala som moznost ho vidiet a byt s nim.........teraz som kvoli rodinnym udalostiam musela odcestovat naspat domov a vratim sa asi tak o 3 mesiace. Vsetko je v poriadku, ale po troch rokoch rozmyslam, ci by som dokazala alebo nie zit v Egypte. Je to zaujimava krajina a naozaj si viem udrzat pokozku nadherne opalenu, ale vzdy ked pridem domov tak vidim, v com som vyrastala a zrazu mi to akosi zacina chybat. Moj drahy je schopny ist so mnou, ale vzdy ked pride navstivit rodinku, je iny, zmlknuty a vidi aj ked prechadzame po meste ako ho vsetci odsudzuju......Rozumiem vam zienky ako sa citite, Kay rozmyslas velmi mudro a mas pravdu o tom, ze mnohe zeny posielaju peniaze, s tych chlapov sa stavaju naozaj milionari a zijuc tam vidim ako si tie zeny neustale vymienaju. Dufam, ze tie, ktore su tak velmi zalubene naozaj vedia co robia a naozaj dufam, ze sa im da verit, ale mne to naozaj trvalo hodnu chvilu a stale sa citim neisto. Moja kamaratka z Talianska sa vydala za niekoho koho milovala a ma aj dve prekrasne deti, ale po 8 rocnom vztahu a zitia v Egypte, zrazu strasne tuzi ist naspat domov a neviem neviem ako to nakoniec dopadne. Dufam, ze sa to urovna, ale zienky dobre si premyslite, co naozaj chcete. Ja vam drzim naozaj palce, aby ste videli to svetlo a ked naozaj tuzite skusit stastie a zit a pracovat v Egypte tak moznosti su, len treba vediet ako na to.Kay vidim a citam, ze to tam poznas a musim povedat ze Kay mas pravdu........vies co chces a davas si pozor.Rada sa Kay s Tebou stretnem ked pojdes na buduce, ozvi sa mi, ja budem rada.
Zaza
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Kay 07 Sep 2006, 01:53

Zaza mi sa pozname........pamatas Stary Papas, teraz Ministry of Sound 25 November a vyhra tej vodnej fajky?Uz vtedy sme sa zoznamili, ale akosi sme si aj chceli vymenit cisla, ale zabudli sme akosi na to.........Uz vtedy si spominala ako casto chodis do Egypta a ja som ti spominala, ze pracujem v letectve a ze chodim tam dost casto. V tvojom clanku si spomenula nieco, co mi pripominalo tvoje hlasky, tak ak si spominas na ten November tak som urcite trafila dobre.......
Kay
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Zaza 09 Sep 2006, 16:20

Boze samozrejme, ze si spominam, no to sa mi nechce verit. Ako sa ma Habiby Kay? Hany ma moje cislo, viem, ze si s nim v kontakte tak sa potom ozvi, zostavam doma na par mesiacov, ale pojdem zase naspat zaciatkom novembra. Prides aj tento November? Drz sa moja a znovu skoro do videnia. Som rada, ze sme sa nasli........... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zaza
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Martina+ 09 Sep 2006, 16:53

Ahojte baby zalubene.Vsetky vas tu chapem a rozumiem a viem co kazda citi. Asi takto nejako som to mala aj ja. Bola som, cize vlastne som si vravela, ze budem opatrna aj ja. Ked som bola prvy krat v Hurghade, zoznamila som sa s egyptanom na plazi, ktory sa stal najprv kamaratom, chodievali sme spolu aj s inymi po diskach a dopadlo to tak ako dopadlo. Nenechala som mu cislo ked som odisla, lebo som si myslela, ze napriek tomu ako som sa citila, to bude len taky letny osial, ci uz zostaneme kamarati a uvidime sa nabuduce ked pridem, ale ten si zistil cislo od tych ostatnich, ktori boli neustale so mnou v kontakte. Ozval sa a potom sme si volali a sms-kovali stale. A teraz co sa tyka zalubenych babeniek, ktore nevedia co chcu a ci je to vobec pravda, ze vas chcu len vyuzit. Pravda je taka, ze bohuzial mnohi z nich naozaj chcu len a len to iste. Bud ziskanie penazi, viz alebo ..... Takto som rozmyslala aj ja o tom svojom, ale nieco ako kazdej mi nahovaralo, ze je iny. Teraz budete rozmyslat, ze v com je iny ako ti ostatni, ale kazda druha ci uz kazda tu vypisujete ako tam VY chodite dost casto, niekto kazde 3 mesiace, alebo dokonca Zaza si tam nasla pracu ako delegatka, co mimochodom super za take zmyslanie, dievca, zijes len raz a obetovala si sa naozaj dost tak dufam, ze ta to i nadalej bavi a ze si spokojna, lebo je to tazka praca a klobuk dole dievca za tu namahu. Ale co sa tyka vasich vyvolenych a ci su naozaj schopni milovat len vas a vas, nech vam to potvrdia!!!! Nakoniec ono to vobec nie je az take tazke pre Egyptana si vybavit Europske viza, (schengen viza), cize ak na to ma a miluje vas ako vravi, moze prist za vami kedykolvek. Ja sa nestretavam s mojim milym len v Egypte, ale dokonca aj v Europe. Ci je to dovolenka vo Francuzku alebo Spanielsku, nie je problem. Potom zase ja pridem do Egypta a takto si aspon dodavame urcitu vieru v jeden druheho, ze mozno by to aj medzi nami vyslo do buducnosti, ale obaja rozmyslame pomaly a s triezvou hlavou. Dost ma to prekvapilo o tychto stretnutiach ked to on sam navrhol, aby sme to takto robili, lebo ze preco by som len ja mala stale chodit do Egypta?Mal pravdu sice je Egypt pre niekoho lacny, ze si povie, ze im nevadi cestovat hore-dole, ale preco len VY by ste sa mali obetovat nakoniec? Takze dievky zamyslite sa, kolko je na tom naozaj pravdy, ze kolko vas miluje, ze je schopny urobit cokolvek, lebo ak naozaj chcu tak vedia ako na to!! Nepocuvajte o tom, ze je to drahe nedajte sa zlakat na to, ze mu musite pomoct s vizami alebo mu nebodaj zaplatit letenku. Ked chce tak vie ako na to, lebo maju take iste moznosti ako hocikto iny. Takze zienky, navrhnite mu to, uvidite co povedia, co vam budu chciet nabulikat, ako vas presvedcit, ze je to tazke. lebo ked to dokazal ten moj, bez akejkolvek pomoci, tak budete aspon vediet na com naozaj ste.........Drzte sa a vela stastia prajem.......... :) :) PS: A tie ktore chcu, dajte vediet ako ste dopadli, rada by som pocula tie ich vyhovorky a ktori naozaj pristupia na to, ze to tak urobia.............Takze skuste babenky a same uvidite co sa bude diat...........!!! :idea: :?:
Martina+
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 12 Sep 2006, 12:36

Katy2 napísal:Ahoj Martina, v jedinom s tebou nesuhlasim: pokial mladik nie je z financne zabezpecenej rodiny, tak ziskat viza moze byt problem. A hlavne, ziskat nase viza, je dost problem. Ale v ostatnom s tebou plne suhlasim a tiez som toho nazoru, ze ak to mladi muzi myslia vazne, nech to dokazu nielen peknymi recami. :roll:

ono sa to da porovnat s tym ked nasines chce dostat viza do USA napr., ak nema dostatocne krytie a kopec papierov, pozvanie a co ja viem co este tak ma malu sancu dostat tie viza, sanca je stale ale ovela mensia, stava sa tak isto ze clovek ma uplne vsetko od pozvania cez financne krytie, ubytovanie a vsetky papiere a viza aj tak nedostane....

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

vysvetlite mi to

Odoslaťod NIKApd 30 Sep 2006, 19:46

pls napise mi niekto co musim spravit preto aby som sa mohla stat delegatkou?..naozaj by som bola vdacna keby mi niekto odpise podrobne..majte sa
NIKApd
Mega Cestovateľ

Odoslaťod skovri 04 Okt 2006, 12:24

Ahojte baby,
nechcem nikoho uraziť, ale nepochopím ako sa môže žena zo SR alebo z ČR zamilovať do muža z arabskej krajiny. Nemám osobne nič proti ním, ale bola som svedkom zaláskovania sa jednej mladej pani (češky) do mladého pána (egypťana), opantal ju nespočetnými sladkými slovami, pohľadmi a pohľadeniami, ale čo turnus to bola iná žena. Oni sú už tak vytrénovaní, že vedia čo na ženy platí. U nás možno muži nevedia si tak "doceniť" tú ženu, aspoň slovne, že naše ženy sú v takejto krajine v siedmom nebi, keď ich obletuje množstvo mužov s vyznaniami lások. Na mňa osobne to skúšali tiež, a to som tam bola s priateľom (predstavovala som ho ako môjho manžela, čo aj bude). Keď nepochodili u mňa, tak to skúšali ďalej. Ono asi 70% klientely v hoteloch tvoria rusi a prevažne ženy, ktoré chodia väčšinou do arabských krajín za sexuálnou turistikou. A ono domorodci nás taktiež skúšajú ako už spomínané rusky. Vzhľadom k tomu, že sa dohovorím anglicky, som sa pýtala množstva domácich (aj moslimi a kresťania) ako to tam vlastne chodí. A tí mi peken vykreslili situácie, kde a ako balia ženy, čo s nimi, proste všetko. Ešte aj smsky mi ukazovali čo dostali od svojich "priateliek" zo SR, ČR, Poľska, Ruska,...
Možno im krivdím, určite sa nájde nejaký ten muž z Egypta, ktorý to s vami myslí váže, ale verte mi, že je to len mizivé percento.
Preto si ich baby poriadne preverte a nenechajte sa "namotať" na ich presladené rečičky.
Prajem Vám krásnu dovolenku.
skovri
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 05 Okt 2006, 01:36

allure napísal::shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
zabudla si na jednu vec, ze nie vsetci muzi pracuju v hoteloch a na discotekach, a taky krestania su v otazkach sexu dost zdržanlivý, okolo 80% žien a asi 30 % muzov krestanov má prvý pohlavný styk az po svadbe.
A samozrejme existuju aj vynimky, len bohuzial v poslednej dobe žena z europy nema ziadnu hodnotu pre egyptanov. a toto je aj kvoli rusky hovoriacim devám a uz aj kvoli češkam a tiez uz aj slovenkam... Je to smutne ale taky je zivot...

to ci bohuzial je diskutabilne, ak nejaky egyptan hadze vsetky zeny do vreca, tak si ich nezasluzi bezohladu nato ci uroven zien z europy kazia rusky, cesky polky, alebo slovenky.....

najpr by tu zenu mal poznat, a nie ze na Teba pozrie, aha slovenka :) to bude lahka korist, takych by som za nieco povesil do prievanu :) len by tak stebotali.......... :)

no kedze som tam bol 4x s polovickou :) tak ver ze len by skusil nejaky mily chlapec nejake finty ;) taku by mu moja draha strelila ;) ze by hned videl ze na slovenky nie len tak :)

ale to som uz odvocil od temy :)
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Ďalšia

Naspäť na Oblasti v Egypte, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.