VIZA PRE EGYPTANOV NA SLOVENSKU

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá,
Architektúra, Kúpelné mestá, Pamiatky

Moderátor: AJKA

VIZA PRE EGYPTANOV NA SLOVENSKU

Odoslaťod AkTaK 11 Feb 2007, 04:26

Ahojte, vie mi prosim vas niekto povedat, ci a ake viza potrebuju obcania z Egyptu na Slovensku? Na kratkodoby pobyt 4-10dni. :roll:
AkTaK
Nováčik

Založený: 11 Feb 2007, 04:22

Odoslaťod pema 15 Feb 2007, 21:25

Egyptania patria do zvlášnej skupiny vízových cudzincov. To znamená, že sa nejedná o klasických vízových cudzincov, ale o cudzincov, ktorí sa radia do zvlášnej tzv. rizikovej kategórie. Ak sa chce občana Egypta dostať na Slovensko napríklad za účelom dovolenky alebo na návštevu známych, musí požiadať na zastupiteľskom úrade SR v Káhire o turistické krátkodobé vízum. Vzhľadom k tomu, že ako som už písal ide o rizikových cudzincov pre Slovensko a teda aj EÚ z dôvodu nelegálnej migrácie muzí v tomto prípade Egypťan splniť ďalšie podmienky na udelenie víza. A to ak chce ísť napr. do niektorých kúpeľov musí predložiť na zastupiteľskom úrade doklad o zaplatených službách na území SR a ďalšie ako medzinárodný cestovný lístok na cestu do SR a späť do Egypta a zloží kauciu vo výške
nákladov v prípade nevyhnutných a neočakávaných problémov a ešte musí táto kaucia pokryť aj cenu spiatočného lístka z dôvodu napr. straty prípadne v horšom prípade za účelom vyhostenia, ak by sa cudzinec dopustil u nás protiprávneho konania. V prípade ak by niekto chcel pozvať Egypťana na návštevu do SR, musí Egypťan predložiť na ZÚ pozvanie od pozívajúcej osoby overené políciou SR / oddelením cudzineckej polície miestne príslušného oddelenia/ a zložiť takisto kauciu. Toto všetko prípadne dalšie info možno získať na ZÚ v Káhire prípadne sa môže pozívajúca osoba informovať na oddeleniach cudzineckej polície. Iný prípad je, ak by Egypťan mal trvalý pobyt v niektorej z krajín EÚ a chcel by pricestovať do SR. V tomto prípade vízum nepoterbuje.
pema
Nováčik

Založený: 12 Sep 2006, 13:46

Odoslaťod martilisa 12 Mar 2007, 08:01

Môj priateľ z Egypta plánuje prísť žiť na Slovensko už toto leto. Aké podmienky musí spĺňať, aby mohol žiť v našej krajine?
Za odpoveď ďakujem
martilisa
martilisa
Nováčik

Založený: 19 Nov 2006, 21:55

Odoslaťod pema 12 Mar 2007, 10:06

Tak toto je dosť všeobecne položená otázka, preto je aj ťažko odpovedať. Je rozdiel, ak k nám chce prísť napr. za účelom podnikania, alebo manželstva alebo iba dlhodobého pobytu atď. Odporúčam si pozrieť Zák.č. 48/2002 Z.z. o pobyte cudzincov alebo informovať sa na cudzineckej polícií alebo na zastupiteľskom úrade.
pema
Nováčik

Založený: 12 Sep 2006, 13:46

Re:

Odoslaťod Dada123 17 Feb 2009, 16:27

Ahoj, ja by som sa ťa chcela spýtať, ty si tu písala, že tvoj priateľ z Egypta chce prísť žiť na Slovensko. Ja by som potrebovala poradiť a nikto nie je schopný mi normálne povedať. On chce prísť na Slovensko a chceme tu mať ale aj svadbu. Podarilo sa vám to a žije tvoj priateľ tu? Čo ste k tomu naozaj potrebovali? Mne vždy každý povie niečo iné. Moc ti ďakujem
Dada123
Mega Cestovateľ

Re: VIZA PRE EGYPTANOV NA SLOVENSKU

Odoslaťod Dada123 17 Feb 2009, 18:45

Ďakujem za radu
Dada123
Mega Cestovateľ

Naspäť na Oblasti v Egypte, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.