Aktuálna situácia v Tunisku - august 2013

Všeobecné informácie o Tunisku, nakupovanie, doprava, reštaurácie, peniaze, po?asie, zvyky a praktické rady

Moderátor: Zuzana

Aktuálna situácia v Tunisku - august 2013

Odoslaťod Tomi 06 Aug 2013, 15:07

Vzhľadom na nepokojné informácie, ktoré sa objavujú len v našich médiách a majú ďaleko od reality, by som rád informoval o aktuálnej situácií v Tunisku. Nedávne nepokoje, kedy boli údajne zrušené lety do krajiny, boli len jednodňovým štrajkom na protest proti násiliu, keď bol spáchaný atentát na opozičného politika. Tento jednoňový štrajk pritom naozaj trval len jeden deň a v skutočnosti sa vôbec nezastavila letecká doprava ale len jediná spoločnosť, ktorá lietala a pritom ani nelietala na Slovensko, či s nejakou cestovkou k nám so Slovákmi.

Tunisko dnes
Tunisko je dnes pokojné. Bolo pokojné aj pred tým a pokojné je aj teraz. Turistické letoviská nemajú žiadne problémy a v hlavnom meste TUNIS je tiež pokoj. Výlety do hlavného mesta sa dajú realizovať aj teraz. Pri hlavnom meste sa totiž nachádza mesto Carthage, čo je slávne mesto mocného kráľa či len vojvodcu Hannibala. Som čerstvo z cesty po týchto miestach. všade pokoj, ľudia priateľskí, nikde problém, ani s dopravou, ani s čímkoľvek. V hoteli v prípade zranenia funguje lekár, oblasť Mahdia pokojná. Boli sme v 4* hoteli a nemám žiadnu výtku ani na cestovku, ani na hotel. Len ak tak na médiá u nás.

Odporúčam určite vyraziť niekde na výlet. Nech človek nesedí na hoteli, na nákupy, do centra. Ja vždy kupujem keramiku, teraz som si jej užil menej, no nič nepokladám za následok nepokojov, pretože žiadne nepokoje tam nie sú a žiadne nepokoje sa netýkajú turistických letovísk.

Pri podrobnom brázdení internetu je pritom rovnaká situácia aj v egyptskej Hurghade a Marsa Alam, kde nie je žiaden problém a žiaden sa ani neplánuje. Situácia je v týchto krajinách pokojná a nepokoje sa len veľmi rýchlo medializujú a to dosť nesprávne. Napríklad ak má niekto pár minút záberu na rozhnevaný dav, ten istý záber alebo fotografie z rovnakej skupiny kolujú internetom aj niekoľko rokov, keď novinári nemajú čo dať.
Prílohy
mahdia.jpg
hotel Mahdia Thallaso, pláž mala trochu rias, ale inak "aké nepokoje?". Všade pohoda klídek a bez tabaku...
Tomi
Nováčik

Založený: 06 Aug 2013, 14:55

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.