Mahdia

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: Zuzana

Mahdia

Odoslaťod Ada 08 Aug 2006, 20:22

Pokiaľ môžem niekomu poradiť, kto hľadá nádherné more, tak je to určite more v Mahdii. Je to niečo úžasné!!!
Ada
Dovolenkár

Založený: 01 Aug 2006, 17:41

Mahdia

Odoslaťod Dadulka 08 Aug 2006, 22:03

Naprostý souhlas, pokud je někde v Tunisku krásné moře, tak rozhodně v Mahdii. Jsou tam krásné bílé pláže a moře bývá většinou čisté :) . Na rozdíl například od centra Sousse. Já už nyní ale volím Egypt, protože Rudé moře nemá konkurenci...tedy pro normální lidi, kteří jsou méně bohatí...ti ostatní asi volí Indický oceán apod. :P
Obrázok používateľa
Dadulka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:56

mahia

Odoslaťod maross 09 Aug 2006, 19:53

v mahdii je nádherné more naozaj zatial najkrajsie pri akom som bol no o snorchlovaní blizko brehu sa nebavme, lebo tam nie je co pozerat - červené more to je iné "kafe" :shock:
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Založený: 09 Aug 2006, 19:39

Odoslaťod Katka 11 Aug 2006, 12:57

Zaujalo ma ako chvalite to more. Chcem sa preto spytat, ma aj vlny, alebo je kludne a aky ma vstup? Je pozvolny vhodny aj pre neplavcov?
Katka
Nováčik

Založený: 11 Aug 2006, 12:53

pro Katku

Odoslaťod Dadulka 11 Aug 2006, 18:49

Moře má většinou pozvolný přístup, ale pozor, nesmíš si představovat, že půjdeš 200m a pořád bude voda po kolena. Já jsem velké vlny, jaké jsou např. v Bulharsku nikdy nezažila, ale to neznamená, že nejsou :roll:
Obrázok používateľa
Dadulka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:56

Odoslaťod Ada 16 Aug 2006, 19:37

Keď sme boli v Mahdii my, boli väčšinou vlny, aj keď nie veľmi vysoke, ale stále pofukoval vietor, tak asi z toho sa tvorili :) Pláž je dosť široká s množstvom bielych mušličiek a vstup do mora pozvoľný. Dokonca postupne sú v mori akoby také pásy, voda je hlbšia a potom zas po kolená. Vhodné je to aj pre deti.
Ada
Dovolenkár

Založený: 01 Aug 2006, 17:41

katka - vlny

Odoslaťod maross 27 Aug 2006, 18:57

ahoj - vlny v mahdii sú avšak také štandardné - nevýrazné, najvačšie a najkrajšie vlny som zažil vždy poobede okolo štvrtej v španielsku - costa brava - lloret de mar, tak tam o tej štvrtej sa postavila celá pláž a dívala sa na pár šialencov vrátene mna ako zápasia s vlnami - nádhera, no po krátkom čase sa dalo aj utopiť - vyčerpanie - bezkonkurenčné vlny
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Re: katka - vlny

Odoslaťod Jedi99 27 Aug 2006, 19:29

maross napísal:ahoj - vlny v mahdii sú avšak také štandardné - nevýrazné, najvačšie a najkrajšie vlny som zažil vždy poobede okolo štvrtej v španielsku - costa brava - lloret de mar, tak tam o tej štvrtej sa postavila celá pláž a dívala sa na pár šialencov vrátene mna ako zápasia s vlnami - nádhera, no po krátkom čase sa dalo aj utopiť - vyčerpanie - bezkonkurenčné vlny

nemas nejake foto tych vln ? :) aku vysku dosahovali ? boli prudke ? :) ja si uz poriadne vlny nepametam kurnik ale viem ze to bola skvela zabava, prosta ta sila vody je neskutocna....

Marek

P.S. ja som uz zatazany len na red sea ;) a tam v podstate skor len vlnky od lodi co som zazil ;) ale tam ma taha koli podmorskemu svetu....
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

jedi 99

Odoslaťod maross 28 Aug 2006, 22:36

fotky nemám, vtedy v roku 1994 ešte digitály neboli a na klasicke som to nezachytil, bol som pri mori v podstate prvý krát a myslel som, že to bude bežné ak niekam ešte pôjdem, no od vtedy som to šťastie na také vlny už nemal ani v bulharsku, chorvátsku, egypte či tunise - všetko len klasika.... ale počul som že turecko alanya - kleopatra beach by malo byť tiež super na vlny no ja som tam nebol..., to čo sa dá vidieť v red sea tak to predčí aj vlny....čau - občas sa nezabudni vynoriť.... hi-hi

p.s. "keby vedel wayne gretzky že používaš jeho čislo tak neviem neviem....................." :shock: :shock: :shock:
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Re: jedi 99

Odoslaťod Jedi99 31 Aug 2006, 13:28

maross napísal:fotky nemám, vtedy v roku 1994 ešte digitály neboli a na klasicke som to nezachytil, bol som pri mori v podstate prvý krát a myslel som, že to bude bežné ak niekam ešte pôjdem, no od vtedy som to šťastie na také vlny už nemal ani v bulharsku, chorvátsku, egypte či tunise - všetko len klasika.... ale počul som že turecko alanya - kleopatra beach by malo byť tiež super na vlny no ja som tam nebol..., to čo sa dá vidieť v red sea tak to predčí aj vlny....čau - občas sa nezabudni vynoriť.... hi-hi

p.s. "keby vedel wayne gretzky že používaš jeho čislo tak neviem neviem....................." :shock: :shock: :shock:

to vynorenie by bodlo teraz ;) a sup do egypta trochu posnorchlovat, alebo si konecne spravit certifikat na potapanie...... , ale aby som neodbocoval kedze sme v teme more v Tunisku, otazka na tych co maju Tunis v malicku, KDE JE NAJKRAJSIE MORE V TUNISE ? ktora oblast ?

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Re: jedi 99

Odoslaťod dunaj 07 Sep 2006, 12:29

Jedi99 napísal:
maross napísal: KDE JE NAJKRAJSIE MORE V TUNISE ? ktora oblast ?

Marek

To je zlozitejsie. Tunisko ma dve pobrezia: Severne a vychodne. Na severe su korkovnikove lesy a pod nimi uzsie plaze s pieskom a balvanmi. Voda je absolutne cista a casto su vacsie vlny. Vychodne pobrezie je pokojne so sirokymi plazami a miestami sa vyskytuju morske rastliny, ktore su niekedy aj ako kopa hnoja. V zasade plati, ze rastliny sa tvoria po celom vychodnom pobrezi a miznu ked je vlnobitie, cim sa skryju pod piesok. Vietor ich s oblubou zhromazduje v zalivoch a pri molach pristavov, ktore trcia do mora. Ked fuka severne, tak na severovychodnych brehoch. Takze plaz sa moze menit kazdych 100m. Globalne ale plati, ze najkrajsia je Mahdia so svetlym pieskom a muslickami. Pozor len na plaze tesne pri pristavoch.

Tunisia phar behi bercha. Bislema Dunaj
dunaj
Nováčik

Založený: 07 Sep 2006, 12:11

Odoslaťod lenka24 21 Apr 2007, 22:47

Vyberám si dovolenku na prelome juna/jula a preto by ma zaujimalo, ake je v Tunisku v tomto obdobi pocasie. Ak mate niekto skusenosti s tymto obdobim prosim o info. :wink:
lenka24
Nováčik

Založený: 21 Apr 2007, 22:44

Odoslaťod dunaj 21 Apr 2007, 23:08

lenka24 napísal:Vyberám si dovolenku na prelome juna/jula a preto by ma zaujimalo, ake je v Tunisku v tomto obdobi pocasie. Ak mate niekto skusenosti s tymto obdobim prosim o info. :wink:

TEPLO, same TEPLO! 8)
dunaj
Nováčik

Založený: 07 Sep 2006, 12:11

Odoslaťod pbe 22 Apr 2007, 14:13

lenka24 napísal:Vyberám si dovolenku na prelome juna/jula a preto by ma zaujimalo, ake je v Tunisku v tomto obdobi pocasie. Ak mate niekto skusenosti s tymto obdobim prosim o info. :wink:

Jasné že TEPLO. Do Tunisu sa chodí už aj teraz. Je tam príjemne aj teraz. My sme boli hneď začiatkom juna a bolo SUPER počasie, keď sme odchadzali cca okolo 12.6. tak tam bolo cca 40 horúčavy. To si neviem predstaviť jul a august, ake tam bude teplo. Takže smelo do Tunisu. Je to krásna krajina, stále ťa niečím prekvapí. Nás už prekvapila 3 x a tohto roku to už bude 4 x. čau
Obrázok používateľa
pbe
Dovolenkár

Založený: 02 Feb 2007, 18:09

Odoslaťod snickers1510 07 Jan 2008, 13:18

Som zástankyňou toho názoru že najkrajšia pláž aj more sú v Mahdii.Úplne super...mušličky.Vlnky boli niekedy dosť veľké-no sranda keď si len tak plávate a zrazu vás také malé cunami nečakane zavalí. :D Ale to hovorím vážne nie ironicky...Najkrajšie more aké som kedy videla.
snickers1510
Dovolenkár

Založený: 07 Jan 2008, 11:41

Ďalšia

Naspäť na More v Tunisku

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.