Výlety

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá, Kostoly, Hrady, ?udová
architektúra, Kúpe?né mestá, Pamiatky

Moderátor: Zuzana

Výlety

Odoslaťod lucinda83 06 Jún 2007, 07:51

Prosím Vás, mohol by mi niekto poradiť, čo je zaujímavé vidieť v Tunisku v Hammamete Yasmine (v tejto oblasti budeme aj bývať) prípadne Hammamete? A v prípade, že je potrebné aj cestovanie, aký je asi najlepší a najvýhodnejší spôsob? Boli sme tam aj minulý rok, výlet na Saharu bol super, ale chceli by sme si niečo pozrieť aj v rámci našej oblasti.
Vopred ďakujem za dobré tipy.
lucinda83
Dovolenkár

Založený: 06 Jún 2007, 07:44

Odoslaťod Ciuska 09 Jún 2007, 07:41

Co sa tyka toho vstupneho do novej Mediny v Hammamet Yasmine, my sme tam boli minuly rok na prelome august/september a vstupne sme vtedy neplatili ani raz, su tam sice take turnikety, kde sa ma vhodit minca, ale boli normalne odomknute..normalne by sa malo platit tusim 1 dinar, ale ja som sa vtedy aj pytala pri info okienku a povedali, ze platit netreba..
Obrázok používateľa
Ciuska
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Jan 2007, 15:09

Odoslaťod lucinda83 09 Jún 2007, 13:40

Katy2 napísal:Ahoj,nie je mi uplne jasne, ake vylety myslis. Yasmine Hammamet je uplne nova, ciste hotelova cast, ma sice Marinu-pristav, ale nieco ine tam moc nie je... je tam postavena umela Medina, stare mesto, s ulickami a kaviarnami a tak, je to celkom pekne, ale tusim sa tam plati vstupne, je pri nom aj zabavny park Carthage Land. Inac v samotnej tej casti nic ine.
Do Hammametu je odtial cca 10km, dojst sa da taxikom ci autobusom-miestnou dopravou. Taxik byval cca za 7 TND, bus je tusim za cca 1 TND na ososbu. V samotnom Hammamete je pekna Medina, ale predavaci su tam riadne dotieravi. Centrum mesta je fajn. Da sa ist na vylet aj dalej do Nabeulu, hlavne v piatok su tam trhy.
Ak uz ste tam, urcite by som doporucila ist na vylet do Tunisu-Kartaga, jednodennny vylet, mate v tom aj obed.

Díky za odpovede. Myslela som na výlety, na ktoré by sme mohli ísť sami, teda nie ako fakultatívny výlet. A do toho Nabeulu ja možné sa dostať ako? Minulý rok sme chceli podniknúť niečo aj sami, ale mali sme takého "milého a príjemného" sprievodcu, že sme sa od neho skoro nič nedozvedeli.
Díky
lucinda83
Dovolenkár

Odoslaťod lucinda83 09 Jún 2007, 18:11

Katy2 napísal:Do Nabeulu sa dostanete taxikom, alebo prave tym miestnym busom, co ide z Yasmine do Hammametu, ten pokracuje do Nabeulu. Je to mesto, kde sa hlavne vyraba keramika, v piatok pocas trhu treba ratat s natreskom. Co sa tyka vstupneho do Mediny v Yasmine, tiez mam skusenost, ze nas pustili bez nej. Do Carthage landu sa ale urcite plati. V Yasmine Hammamet je dokonca tusim kryte klzisko, plati sa vstupne, bohuzial neviem, kolko. Disokteky su prihoteloch, inac ptom v Hammamete.

A ešte taká malá otázočka. Ako spoznám, ktorý bus ide do Nabeulu? A v tom autobuse sú aj nejak označené zastávky a ako často chodia?
lucinda83
Dovolenkár

Výlet na Saharu

Odoslaťod lucinda83 10 Jún 2007, 08:46

Bolo by možné uskutočniť výlet na Saharu, ale nie ako fakultatívny výlet? Myslím tak, aby sme tam išli sami len s nejakým sprievodcom (to aby sme sa tam nestratili). Ak áno, akým spôsobom je možné dopracovať sa k nemu a čo je k tomu potrebné?
lucinda83
Dovolenkár

Odoslaťod lucinda83 10 Jún 2007, 11:08

Katy2 napísal:No tak to by vas vyslo niekolkonasobne viac, nez fakultak. Jedine sa spytat delegata, ci by vam to nezorganizovali separe 8) , alebo v centre Hammaetu bola jedna ck, co predavala fakultaky, tak spytat sa tam. no z Hammametu je to dost daleko. V ziadnom pripade nedoporucujem ist na Saharu uplne bez doprovodu, nemusi to skoncit dobre.

A nevieš náhodou ako sa volala tá CK. Úplne sami by sme tam určite nešli, to by sme museli byť na niečo také asi vážne pomätení. A nevieš náhodou, čo by to mohlo stáť v tej cestovke? Lebo keď si porovnám ceny tých fakultatívnych výletov a keď sa do toho pustím sama (aspoň podľa toho čo som čítala), je to dosť veľký cenový rozdiel.
lucinda83
Dovolenkár

Odoslaťod lucinda83 14 Jún 2007, 11:08

Je možné dostať sa do Tunisu - Kartága - Sidi bou Said? Ak áno, mohol by mi niekto, prosím vás, opísať ako?
lucinda83
Dovolenkár

Odoslaťod lucinda83 14 Jún 2007, 17:59

A je možné dostať sa tam z Hammametu aj busom?
lucinda83
Dovolenkár

Naspäť na Oblasti v Tunisku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.