Vylet na Saharu

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá, Kostoly, Hrady, ?udová
architektúra, Kúpe?né mestá, Pamiatky

Moderátor: Zuzana

Vylet na Saharu

Odoslaťod nordis 25 Jún 2007, 13:28

Kto mi vie dat nejake info o vylete na Saharu? Potrebujem info. z tohto roku.
Vdaka
nordis
Nováčik

Založený: 15 Jún 2007, 07:15

Re: Vylet na Saharu pocas RAMADANU

Odoslaťod mimulka 04 Sep 2008, 08:28

nordis napísal:Kto mi vie dat nejake info o vylete na Saharu? Potrebujem info. z tohto roku.
Vdaka

Ahojte Katy a Zuzana, popripade ostatni ak mate skusenost, potrebovala by som nejake aktualne info k vyletu na saharu, kedze odlietame s kamoskou 23.9. do Sousse v poslednej dekade ramadanu, rady by sme vedeli ci nas cakaju nejake vyrazne obmedzenia na 2 dnovom vylete, kedze v septembri sa trosicka skor stmieva a obcas sa clovek v moslimskych krajinach stretava s nezaujmom o turistov po zotmeni, ked sa domaci pochopitelne venuju viac jedlu a svojim rodinam, na co sa mame pripravit, a o co by sme mohli byt ukratene oproti obdobiu mimo ramadanu...

Ma niekto akukolvek skusenost?
Dakujem vopred vsetkym...
mimulka
Mega Cestovateľ

Re: Vylet na Saharu

Odoslaťod mimulka 05 Sep 2008, 08:58

Katy2 napísal:Ahojky,
no, koncom ramadanu su ludia uz dost podrazdeni a nervozni a lahko sa zacinaju hadat.
Pocas 2-denneho vyletu na Saharu sa dodrzi tradicny program, len vecer pri prechadzke na tavach sa da pozor na to, aby sofer stihol niekde iftar-ranajky. Rano sa pokracuje podla planu - treba ratat s dost skorym budickom (ale to je vzdy) - a trocha sa bude surit, aby sa do Sousse dorazilo pred iftarom zase - co by sa ale malo celkom v pohode stihat - staci ubrat kde-tu 10min, to ako uplne bezny klient nespozorujes - teda, ak je sprievodca sikovny. Post sa teba netyka, najest dostanete uplne normalne a na Sahare sa ani nenavstevuju pamiatky, ktore by skor zatvarali.

Dakujem za odpoved Katy,
ja sa nebojim ze by som bola hladna :o) bola som pocas ramadanu 2 x v Egypte a nijako ma to neobmedzovalo, nervozitu domacich beriem ako uplne normalnu reakciu na post a pritomnost polonahych turistov, ale doteraz som pocas ramadanu neabsolvovala ziadny vylet, lebo nas upozornili, ze obcas sa program zmeni, resp. ukrati o niektore body a vsetko je uponahlane, kedze sa vsetci pred zotmenim pochopitelne ponahlaju k rodinam, a preto uvazujem ci sa nam ten vylet vobec oplati absolvovat, prave ta vecerna "prechadzka" na tavach ma zaujala, nerada by som aby nas za 5 minut prehnali pustou sialenym klusom a cele dobite a vytrasene vyklopili pred hotelom :o) a skora ranna prechadzka na tavach by urcite zabila nielen mna ale aj kamosku, takze to urcite nechceme:o)
mimulka
Mega Cestovateľ

Naspäť na Oblasti v Tunisku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.