Fakultatívne výlety

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá, Kostoly, Hrady, ?udová
architektúra, Kúpe?né mestá, Pamiatky

Moderátor: Zuzana

Fakultatívne výlety

Odoslaťod matja 01 Sep 2006, 13:19

Chcela by som sa Vás opýtať, čo sa v Tunisku oplatí vidieť, resp. čo hovoríte na ponuku fakultatívnych výletov. Nás zaujala napr. Sahara, len by ma zaujímalo, či sa to za tú cenu oplatí, či to stojí za to.
Ďalej by som chcela vedieť Váš názor, či je lepšie kupovať fakultatívne zájazdy od delegáta z cestovky, alebo sa to viac oplatí od tamojších predajcov.
Napíšte, aké máte skúsenosti a zážitky z fakultatívnych výletov, uľahčí nám to výber. :wink:
matja
Nováčik

Založený: 31 Aug 2006, 12:40

Výlet na Saharu

Odoslaťod Sylvie 02 Sep 2006, 08:22

Já jsem tento dvoudenní výlet absolvovala v červenci letošního roku a opravdu to stálo za to! Je škoda, že člověk nemůže být na některých místech déle, ale protože se najede asi 1.200 km během těch dvou dní, nedá se nic dělat. Pokud bude vše v pořádku, odlétáme 13.9. na Djerbu a chtěla bych na ten výlet jet znovu. I když ta trasa bude trochu jiná, na některá místa se chci rozhodně podívat znovu. Takže za mne jednoznačně - ANO, STOJÍ TO ZA TO!
Sylvie :lol:
Sylvie
Nováčik

Založený: 25 Aug 2006, 14:52

Odoslaťod Dadulka 03 Sep 2006, 14:17

Sahara je nádherná oblast, kterou je dle mého názoru nutné vidět, pokud již navštívím Tunisko. Je pravda, že by se dalo cestovat Saharou i déle než jen ty dva dny, ale to je potom spíš na poznávací zájezd než na fakultativní. Velmi se mi také líbil zájezd do hlavního města Tunisu, je tam krásné muzeum Bardo, kde je toho hodně k vidění. Ale pozor, zase platí to, co člověk, to názor. :) Někdo, kdo nemá zase až tak rád historii a památky, tak možná bude nespokojen. S tímto výletem je spojena i návštěva krásného městečka Sidi Bou Said, kde se natáčel jeden z dílů proslulé Angeliky. Je to ohromná romantika, takže prozaici pozor :roll: Prohlídka Kartága je v hlavní sezóně docela náročná, chce to láhev vody do ruky, ale jinak má také neopakovatelné kouzlo dávnověku :wink: Výlety jsem absolvovala s ck Eximtours, delegátka co nás provázela byla skvělá, hodně toho věděla, prostě jsem zrovna měla štěstí. Co se týká místních ck v Tunisku nevím, jsem vlastně milovnice Egypta a tam místní ck vyjdou levněji a mají i české průvodce. Nezapomenutelný je také zážitek z cestování vlakem, jela jsem sama s dcerou a naprosto bez problémů, stojí to pár peněz a je to bezpečné, člověk si prohlédne víc míst. Např. z Monastiru do Sousse je to kousek a je to i legrace...takže každý podle svého gusta....hezkou dovolenou všem, co ji teprve budou mít :wink:
Obrázok používateľa
Dadulka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:56

Odoslaťod matja 04 Sep 2006, 09:45

Ďakujem pekne za tipy. Určite si nemôžme dovoliť dva fakultatívne zájazdy, keďže ceny sú dosť vysoké, takže sa rozhodujeme medzi Saharou a Kartagom.
Katy, mohla by si napísať niečo bližšie o tom výlete do Doggy? O tom som ešte nepočula...
matja
Nováčik

Založený: 31 Aug 2006, 12:40

Naspäť na Oblasti v Tunisku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.