Bol teraz niekto v Tabarke?

Turisticky atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá, Kostoly, Hrady, ?udová
architektúra, Kúpe?né mestá, Pamiatky

Moderátor: Zuzana

Bol teraz niekto v Tabarke?

Odoslaťod darina 04 Aug 2006, 13:41

Rada by som vedela ako je teraz v Tabarke, Cestujeme v auguste a možno by mi Vaše rady pomohli. Budeme bývať v hoteli Mehari. Ďakujem
darina
Mega Cestovateľ

dos69@seznam.cz

Odoslaťod Petr- 04 Aug 2006, 13:41

Před rokem jsem byl v Dar Ismail. Hotel luxus. Pláž dobrá, jídlo nejlepší co jsem kdy v Tunisku měl. A Menari je prý ještě lepší. Ve stejné době tam byli před rokem ubytovaní Ben Kingsley, Colin Farel atd a natáčeli historický film. Takže pevnost na Tabarce byla zavřená. Myslím, že by je do špatného hotelu neubytovali. Zatím čau Petr
Petr-
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Darina 04 Aug 2006, 13:41

Ahoj Petr. Ďakujem Ti za správu, fakt som si už myslela, že nikto v tej Tabarke nebol. Čítam túto diskusnú stránku a myslím, že to nie je najlepší nápad pred dovolenkou. Bola som v Sousse v hoteli Orient Palace 5 hv. a tam bolo fakt dobre. Ak ešte niečo vieš, napiš. Maja sa pekne.
Darina
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sabka 04 Aug 2006, 13:42

My sme sa vrátili z hotela Mehari pred 2 týždňami. Tento hotel je to najlepšie, čo Tabarka ponúka. My sme neboli nikde inde v Tunise ani v Egypte, no tí, čo to porovnávali s Egyptom, alebo inou lokalitou v Tunise vraveli, že táto oblasť je ešte len v plienkach, proste, že bolo lepšie inde. Pre nás to však doteraz bola najlepšia dovolenka (boli sme na Korfu, Taliansko, Chorvátsko, Bulharsko). Myslím si, že budeš spokojná. Hotel je priamo na pláži (v tomto hotely boli aj Vyvolení, tesne pred nami). Peknú dovolenku.
Sabka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Darina 04 Aug 2006, 13:42

Ahoj Sabka. Nediskutovala si o dovolenke na fóre? Ďakujem za informácie. Nám nejde o zábavu mimo hotela, ani nákupy. Skôr ma zaujíma, či tam nie je nejaký problém- lehátka a pod. Akí sú tam ešte turisti? Môžeš mi ešte napísať? Budem Ti vďačná.
Darina
Mega Cestovateľ

Odoslaťod pusinka 04 Aug 2006, 13:43

No ja som bola tiez so sabkou v tom hoteli...! a nemusite sa nicoho bat... tato dovolenka bola uplne bez problemov... hotel je vynikajuci a lehatok je dost aj ked mamina chodila okolo siedmej- pol osmej obsadzovat...! troska boli s talianmi porblemy bo im nerobi problem dojst strhnut osusku a sadnut si tam ale stalo sa to asi 2-krat co sme tam boli my...! iste budete spokojni...hotel je 4+- hviezdickovy a je to tam aj troska citit...!
pusinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Darina 04 Aug 2006, 13:43

Ďakujem za odpovede. Ak si ešte niekto na niečo spomeniete, dajte vedieť. Animácie, pláž, mesto Tabarka a podobne.
Darina
Mega Cestovateľ

Odoslaťod pusinka 04 Aug 2006, 13:43

No animacie- o slovenske deti sa stara slovenska animatorka- strasne zlata:) a zas v noci to s vami roztoci na diskoteke:)! su tam aj zahranicni animatori- tiez fpoho... je tam program- plazovy volejbal, aqua aerobic, aerobic, vodne polo, tanecky a pod.! plaz je cista... ziadny arab sa tam k vam nepriblizi- dost si to tam strazia a je tam ochranka na plazi takze fpoho:)! vecer je detska diskoteka a potom o dvanastej normalna diskoteka...! vecerny program nic moc ale ti talianski animatori tam maju o desiatej program ale nic sme im nerozumeli:)! dovolenku si uzijete bez akychkolvek starosti...! kedy odchadzate?
pusinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Darina 04 Aug 2006, 13:43

Pusinka veľká vďaka za informácie. Odchádzame 8.8. a keďže som dovolenku vybrala ja, je na mne zodpovednosť aj za mraky na oblohe. Ale v podstate ma to zaujíma, pretože čo už som si len na tomto fóre prečítala...Takže, ak Ti ešte niečo zíde na um, budem len rada.
Darina
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Darina 04 Aug 2006, 13:44

Sabka, ďakujem za odpoveď. Je to tak, vybrala som pobyt a dúfam, že dobre dopadne. Tiež sme boli na Korfu, Cypruse, Kréte, Rodose a aj v Tunise v Sousse. Obávam sa neznámeho, letíme 8.8. Ak si nájdeš čas, ešte ma trápi čo a ako s talianskými turistami. Ďakujem, ak Ťa ešte niečo napadnem, budem vďačná za každú informáciu.
Darina
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sabka 04 Aug 2006, 13:44

Dlho som tu nebola, ozývam sa neskôr. Ja som mala ten istý pocit, čo ty, že dovolenku som vybrala ja a bola na mne zodpovednosť za to ako dopadne. Ale všetci boli spokojní. Boli sme 5 (Ja, manžel. 15 r syn, 13 r dcéra a 4 r syn). My sme tiež nechodili po nákupoch, väčšinou sme boli pri bazéne, alebo na pláži. Dvakrát sme boli v Tabarke taxíkom za 2 TND, kupovali sme vodnú fajku, ale sme trochu doplatili, lebo v konečnom dôsledku najvýhodnejšie a najkvalitnejšie fajky mali v tom obchode v hotely. Dá sa zjednať (najväčšie má za 100 TND a dá sa zjednať za 75 - 80 TND). My sme boli doteraz na Kofru, v Bulharsku, Taliansku, Chorvátsku, ale musím povedať, že toto bola zatiaľ najlepšia dovolenka. Niektorí, ktorí boli aj v Egypte a porovnávali Tabarku s Egyptom boli trochu sklamaní, ale hlavne s okolím a s mestom Tabarka (Egypt je už rozvinutá turistická destinácia a Tabarka je v začiatkoch). Hotel a okolie hotela, bazén a pláž boli bez chyby. All incl. bolo tiež super. Oplatí sa požičať vodné skútre, je to super pocit (dá sa zjednať z 50 TND na 35-40 TND za 15 min. jazdy). Ak ešte niečo, ozvi sa. Čau
Sabka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Lucia 06 Aug 2006, 14:33

Ahojte, nebol niekto z vas v hoteli Dar Morjane?Citala som uz nanho recenzie ale aj tak by ma zaujimalo o nom co najviac. Alebo neviet mi poradit co je lepsie si zobrat eura, alebo dolare?A ci sa tam daju nejake dobre tricka pokupit. Dakujem
Lucia
Mega Cestovateľ

Dar Morjane

Odoslaťod Sabka 06 Aug 2006, 14:57

Dar Morjane patrí žial k tým horším hotelom na Tabarke. Po prerátaní je jedno či zoberiete EUR, alebo DOLÁRE. Väčšinou turisti berú Doláre. My sme mali aj-aj. Pláže na Tabarke sú väčšinou špinavé a neupratané ( prejdeš za 15 min. pomalou chôdzou). Fakt pekná pláž je jedine pri Mehari. Je široká, uprataná, čisto piesková. Na Tabarke na seba nekúpiš absolútne nič. Tam nie je nič z európskej módy. Samé habity atď. Vraj sa oplatia kožené veci. Bolo ich tam veľa aj lacné, ale škaredé, bez vkusu.
V arabských krajinách si treba rezervovať min. 4-5 hviezdičkové hotely, inak treba rátať s možnou nespokojnosťou (nie je pravidlo). Príjemnú dovolenku.
Sabka
Mega Cestovateľ

Sahara

Odoslaťod petkate 16 Aug 2006, 07:49

Ak bol niekto toto leto na Sahare z Tabarky,napiste mi,kolko to stalo.
petkate
Mega Cestovateľ

Re: Dar Morjane

Odoslaťod Hosť 05 Sep 2006, 22:55

Sabka napísal:Dar Morjane patrí žial k tým horším hotelom na Tabarke. Po prerátaní je jedno či zoberiete EUR, alebo DOLÁRE. Väčšinou turisti berú Doláre. My sme mali aj-aj. Pláže na Tabarke sú väčšinou špinavé a neupratané ( prejdeš za 15 min. pomalou chôdzou). Fakt pekná pláž je jedine pri Mehari. Je široká, uprataná, čisto piesková. Na Tabarke na seba nekúpiš absolútne nič. Tam nie je nič z európskej módy. Samé habity atď. Vraj sa oplatia kožené veci. Bolo ich tam veľa aj lacné, ale škaredé, bez vkusu.
V arabských krajinách si treba rezervovať min. 4-5 hviezdičkové hotely, inak treba rátať s možnou nespokojnosťou (nie je pravidlo). Príjemnú dovolenku.

ahojte,ja som bola tento rok v Dar Morjane, a musim povedat,ze bolo super.Jasne,ze sa neda ocakavat,ze to bude nejaky luxus, ale bolo tam cisto a OK. A najma tam bolo vela slovakov ci cechov. Mehari je pre snobov- ti Taliansky turisti su fakt namysleni. V Morjane su normalny ludia.
Hosť
Mega Cestovateľ

Naspäť na Oblasti v Tunisku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.