DJERBA - MAHDIA - výlety

Výlety, aquaparky, festivaly, discotéky a iné atrakcie

Moderátor: Zuzana

DJERBA - MAHDIA - výlety

Odoslaťod cestovatel 11 Aug 2006, 12:05

Počas dovlenky na tomto ostrove - čast ZARZIS, ktroá je na samom konci turistického ruchu Tuniska, nakolko sme boli len 20 kilometrov od hraníc z Lýbíou sme absolvovali výletm aj do tejto turistami nepreskúmanej časti ostrova a to do Mahdie, ktorá je len niekolko kilometrov od uvedenej hranice.

Prekvapili ma dve veci. Predaj benzínu pri ceste, ktorý sa predáva v umelohmotných bandaskách, farebne odlišný, vystavený na slnku a cena 10 Sk po prepočte za liter. Ide o benzín pašovaný z Lýbie a domáce orgány vzhladom na zaostalost regionu toto tolerujú. Popritom sú tam aj oficiálne benzínky kde je cena vyššia, ale tam to nikto nekupuje.

Tá druhá vec sa odohrala v obchode s predajom udenín. Predavač v strede obchodu umýval motorku. Naštastie som mal kameru a tak som to nasnímal. Prekvapivo na mna pozeral a z jeho tváre sa dalo vyčítat, že čo sa tak čudujem. Je to asi normál. Vela veci nechápeme my a zase opačne. Je to dané ich zvykmi , tradíciou a vierou, nakolko v tejto časti je islam velmi prísny.

Kto však chce zažit rochu adrealínu mal by navštívit trhy v Líbii. Je to hned za hranicou a podla info delegátky prechod hranicou je za malý poplatok bez problémov a trhy sú obrovské nedajú sa prejst za jeden den. Tovar velmi kvalitný, samé znakové veci a dostat tam všetko od výmyslu sveta. Naša partia to neabsolvovala z jediného ovodu a to bola teplota ktorá tam v tom čase a bol mesiac jún dosahovala v tieni okolo 50 stupnov. Ja som bol tohoto výletu iniciátorom, ale tá tepota aj mna od toho zámeru odradila.

Kto chce zažit skutočné Tunisko má cestovat do tejto časti krajiny a nie hore do Hamametu, a podobne. A moj názor mi potvrdil aj domáci obyvatel, ktorý má moju príbuznú za manželku a žijú v Paríži. Ak sa mi podarí tam niekedy vrátit, tak tam istotne pojdem, resp. navštívim priamo Lýbiu.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ

Založený: 10 Aug 2006, 16:38

Naspäť na Zábava

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.