Lignano alebo Jesolo?

Cestovanie s deťmi, hotely vhodné pre rodiny s malými deťmi, detské atrakcie,výlety, baby friendly reštaurácie. Ak na nie?o na svojich cestách natrafíte, nezabudnite nám dať vedieť

Moderátor: AJKA

Lignano alebo Jesolo?

Odoslaťod koriatko 18 Mar 2014, 12:59

Ahojte, nevieme sa rozhodnúť, či ísť na dovolenku do Lignana, alebo Lido di Jesola? Podľa recenzií každého strediska samostatne sa nedkokážem rozhodnúť, nakoľko sú dobré aj pre jedno, aj pre druhé :D Máme 2 deti, 3,5 a 1,5 ročné, takže uprednostníme stredisko vhodnejšie pre deti, čo som tiež počula o oboch :D
Ak bol niekto z vás náhodou aj tam, aj tam, viete mi poradiť?
Ďakujeeem :)
koriatko
Nováčik

Založený: 18 Mar 2014, 12:49

Re: Lignano alebo Jesolo?

Odoslaťod bager 25 Mar 2014, 21:19

Viem sa vyjadriť k Lignanu Sabbiadoro. Bol som tam s rodinou a 14 mesačnou dcérkou v apartmáne Ferrari, ktorý je na pláži.
Čo sa týka mora, je to určite vhodná oblasť pre malé deti. Veľmi teplé more s pozvoľným vstupom. Za 2 týždne žiadne vlny ani riasy. Žiaden nepríjemný vietor. Zaujímavá je aj dominanta tejto oblasti - reštaurácia Terrazza. Deky sme mali pod mostom, ktorý vedie do reštaurácie. Tento nám robil celodenný tieň. Akurát mi tu na pláži chýbali nejaké detské šmýkalky, preliezky a podobne. Tých je zasa neúrekom v kempoch, ako je Mare Pinetta, Lido de Spina, Lido degli Estensi a pod.(raj pre malé deti). Páčila sa nám tu aj večerná promenáda v centre mesta. Taktiež sa mi páčila možnosť požičiať si bycikel úplne zdarma. Takže sa tu dá polietať po okolí.
Chodievali sme aj do neďalekého detského Junior parku s detskými atrakciami. Ale je spoplatnený.
V Jesole by som zasa videl výhodu - možnosť návštevy Benátok loďou. My sme tam museli fakultatívnym výletom autobusom.
Takže Lignano je vhodný pre rodiny s deťmi, len mi tu chýbali detské šmýkalky na pláži.
bager
Nováčik

Založený: 24 Mar 2014, 22:50

Re: Lignano alebo Jesolo?

Odoslaťod AJKA 26 Mar 2014, 14:53

Ahojte mi tiez tento rok zvazujeme Lignano alebo Jesolo. Ako je to tam s parkovanim? Nepoznate nejake vhodne ubytovanie pre rodiny s detmi? Je lepsie ist do hotela alebo skor apartmanu.

Ajka
Pravda o Vašej dovolenke www.nadovolenke.sk
Obrázok používateľa
AJKA
Mega Cestovateľ

Založený: 31 Júl 2006, 14:07

Naspäť na Dovolenka s deťmi v Taliansku

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.