Nepoznate stredisko Leptokaria na Olympskej riviere???

Turisticky
atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá, Kostoly, Hrady, ?udová
architektúra, Kúpe?né mestá, Pamiatky

Nepoznate stredisko Leptokaria na Olympskej riviere???

Odoslaťod ľubakova 13 Máj 2007, 18:59

Môže mi niekto poskytnúť informácie o stredisku Leptokaria? Ďakujem :P
ľubakova
Nováčik

Založený: 13 Máj 2007, 18:57

Odoslaťod anka 28 Máj 2007, 08:03

tak pokiaľ viem letovisko Leptokaria je na Olympskej riviére :wink:
Obrázok používateľa
anka
Dovolenkár

Založený: 21 Aug 2006, 15:41

Odoslaťod ľubakova 29 Máj 2007, 17:13

Že je Leptokaria na Olympskej riviere to viem, ale chcela som vedieť nejaké bližšie informácie.
ľubakova
Nováčik

Založený: 13 Máj 2007, 18:57

LEPTOKARIA...

Odoslaťod mandarinka 29 Máj 2007, 18:18

Toto letovisko patrí medzi mensie letoviska,avsak v turistickej sezone dost rusne.Od Kateriny-paralia je juzne vzdialene 26km a od Thesalonik asi 100km. Nedaleko je pohorie Olymp, s vrchom MITIKAS, vyska nieco nad 2900m- (2917m?)Nechcem zavádzat.
Plaz je piesocno- štrkova, odporucam ti pri vstupe do mora mat na nohach gumennu obuv, nakolko sa tu nachadzaju väščie okruhliaky- v sirke asi 1-2m od brehu - a ked som tam bola ja, boli dost klzke, a niektore z nich aj s neprijemnými hranami (a ze vraj okruhliaky!) Vstup do mora je pozvolny, mierny. Letovisko ma modru vlajku za cistotu.
Toto letovisko ma promenadu dlhu asi 1.5km- smerom od plaze von z mestecka, lemovanu obchodikmi od vymyslu sveta- najviac vsak zlatnictiev. Musim podotknut, ze vyrobky zo zlata boli kvalitne, pekne vypracovane, a aj cenovo vyhodne. Pre deti je tu detske ihrisko so smyklavkami, klzackami, kolotocom. Pre dospelakov je tu mnozstvo stankov s obcerstvenim- hlavne Gyros, suvenirmi(typicka je tmavo modra, al. cierna sialka so zlatym ornamentom- ta je snad na kazej policke v kazdom obchodiku)Množstvo taverien s typickou greckou hudbou, barov..
Myslím,ze sa ti bude pacit...
Prijemnu dovolenku zelam.

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod EL 29 Máj 2007, 18:40

Ešte by som chcela doplniť, čo nenapísala Mandarinka, že je blízko stredisko Platamonas a Nei Pori. Doporučujem z Leptokárie výlet na Meteory. Nenechajte si to ujsť, stojí to za to. Zdá sa mi to odtiaľto najbližšie. Tiež súhlasím s Mandarinkou, keď tvrdí, že sa ti tam bude páčiť. Ja tvrdím, že v Grécku sa zlé stredisko ani nedá vybrať. Vo všetkých Gréckych letoviskách sa mi páčilo. Všade je dobrá pohoda a milí ľudia. More je čisté a teplé(thermský záliv).Prajem príjemnú a ničím nerušenú dovolenku.
EL
Cestovateľ

Založený: 07 Sep 2006, 18:52

Re: LEPTOKARIA...

Odoslaťod mandarinka 30 Máj 2007, 20:06

mandarinka napísal:Toto letovisko patrí medzi mensie letoviska,avsak v turistickej sezone dost rusne.Od Kateriny-paralia je juzne vzdialene 26km a od Thesalonik asi 100km. Nedaleko je pohorie Olymp, s vrchom MITIKAS, vyska nieco nad 2900m- (2917m?)Nechcem zavádzat.
Plaz je piesocno- štrkova, odporucam ti pri vstupe do mora mat na nohach gumennu obuv, nakolko sa tu nachadzaju väščie okruhliaky- v sirke asi 1-2m od brehu - a ked som tam bola ja, boli dost klzke, a niektore z nich aj s neprijemnými hranami (a ze vraj okruhliaky!) Vstup do mora je pozvolny, mierny. Letovisko ma modru vlajku za cistotu.
Toto letovisko ma promenadu dlhu asi 1.5km- smerom od plaze von z mestecka, lemovanu obchodikmi od vymyslu sveta- najviac vsak zlatnictiev. Musim podotknut, ze vyrobky zo zlata boli kvalitne, pekne vypracovane, a aj cenovo vyhodne. Pre deti je tu detske ihrisko so smyklavkami, klzackami, kolotocom. Pre dospelakov je tu mnozstvo stankov s obcerstvenim- hlavne Gyros, suvenirmi(typicka je tmavo modra, al. cierna sialka so zlatym ornamentom- ta je snad na kazej policke v kazdom obchodiku)Množstvo taverien s typickou greckou hudbou, barov..

Obrázok

Obrázok

Lubka, Anka reagovala vetou,ze Leptokaria je na Olymp.riviere preto,lebo je tu tema(presunuta) Nepoznate stredisko Leptokaria na KORFU???
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Re: LEPTOKARIA...

Odoslaťod mandarinka 19 Jún 2007, 18:16

[quote="mandarinka"]Toto letovisko patrí medzi mensie letoviska,avsak v turistickej sezone dost rusne.Od Kateriny-paralia je juzne vzdialene 26km a od Thesalonik asi 100km. Nedaleko je pohorie Olymp, s vrchom MITIKAS, vyska nieco nad 2900m- (2917m?)Nechcem zavádzat.

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod mirka2003 31 Júl 2007, 19:52

ja som tam bola davnejsie ale bolo tam nadherne, krasna plaz, ciste teple more
mirka2003
Nováčik

Založený: 26 Júl 2007, 20:46

Link na video z LEPTOKARIE

Odoslaťod mandarinka 15 Apr 2008, 19:40

Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Re: Link na video z LEPTOKARIE

Odoslaťod jessyca25 17 Apr 2008, 17:23

http://picasaweb.google.com/lh/searchbr ... okaria#0+1 tu je par albumov z leptokarie a na youtube su nejake videa tak skus kuknut aj tam :wink:
Obrázok používateľa
jessyca25
Cestovateľ

Založený: 30 Máj 2007, 19:17

Par zaberov z LEPTOKARIE..

Odoslaťod mandarinka 30 Máj 2008, 17:51

Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod mandarinka 30 Máj 2008, 17:58

LETOVISKO LEPTOKÁRIA

Letovisko sa nachádza 102 km južne od Solúna na úpätí bájneho Olympu. Je prirodzeným centrom významnej rekreačnej oblasti „OLYMPSKÁ RIVIÍERA“. Z východu je obmývaná modrými vodami Egejského mora a vďaka pohoriu Olymp sa tu vytvára príjemná miestna mikroklíma s minimálnymi zrážkami a stálymi teplotami ovzdušia, ktoré sa často využíva pre zdravotné pobyty alergikov a astmatikov .Pôvodné sídlo dedinky sa nachádzalo na brehu Egejského mora. Jeho obyvatelia sa však v stredoveku uchýlili pred nájazdmi osmanských Turkov a pirátov do horského masívu, kde založili novú dedinku. Pomenovali je LEPTOKÁRIA (lieskový oriešok),pretože sa nachádzala v okolí, kde bolo veľa týchto stromov.
Po 2. sv. vojne sa vážnym nebezpečenstvom stali zosuvy pôd, ktoré ohrozovali existenciu dedinky, preto v päťdesiatych rokoch po skončení občianskej vojny, venoval grécky štát obyvateľom z ohrozeného územia pozemky opäť na pobrežie Egejského mora. V prvých rokoch svojej novej existencie bola Leptokária chudobnou rybárskou osadou. Rok 1965 sa považuje sa počiatok novej Leptokárie. Od začiatku 70-tych rokov sa začala najprv veľmi pomaly, ale neskôr stále rýchlejšie narastajúcim tempom rozvíjať turistický ruch. V meste v súčasnosti žije 4 000 obyvateľov, ktorí sa živia predovšetkým turizmom. Ďalej sa zaoberajú rybolovom, poľnohospodárstvom, chovom zvierat a majú v prevádzke rôzne drobné obchody a reštaurácie.
V Leptokárii si môžete užívať horúceho slnka, opaľovať sa na dlhej piesočnato - kamenistej pláži, kúpať sa v priehľadnom, čistom a teplom mori a pri odpočinku ochutnať špeciálnu grécku kávu FRAPE. Po západe slnka tu na vás čakajú diskotéky, kafetérie, nočné bary a reštaurácie. Z jedál Vám doporučujeme ochutnať GYROS- miestnu špecialitu, morské pochúťky, miešaný šalát s olivami, šalát TZATZIKI, zapiť pohárom OUZA alebo známym koňakom METAXA, kvalitným vínom APELIA, MAKEDONIKO alebo vínom RECINA.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Fakultativne vylety v letovisku

Odoslaťod mandarinka 30 Máj 2008, 18:04

ATÉNY - miesto plné kontrastov a prekvapení, ku ktorému sa po stáročia upierali zraky celého kultúrneho sveta. Uvidíte sídlo athénskych bohov „AKROPOLIS“, kde sa zoznámite s architektúrou Grécka. Ďalej navštívite Olympijský štadión, kráľovský palác, Parlament s výmenou stráží a iné ďalšie zaujímavosti.
CENA ZÁJAZDU: dospelý – 45 € / 1os. Deti do 12 r. – 30 € / 1 os.

OLYMP – DION – ak máte radi grécke báje, tak urcite si rezervujte zájazd na Olymp, kde sa vydáte do panenskej prírody po cestách veľkých bohov. Navštívite aj miestny trh a potom nasleduje prechádzka kaňonom Enipeas. A samozrejme navštívite jedno z najvýznamnejších miest v Gréckej histórii – „DION“.
CENA ZÁJAZDU : dospelý – 15 € / 1os.

FOLKLÓRNY VEČER – mentalita Grékov sa vyjadruje najmä v tancoch.-grécky folklórny večer, kde si môžete zatancovať typické grécke tance.
CENA : dospelý – 20 € / 1 os.

WATERLAND - 8km od Thessaloník sa postavilo najväčšie najmodernejšie miesto zábavy v Európe „WATERLAND“. Vodný park sa topí vo vode a v zeleni. Návštevníkom ponúka fantastickú zábavu vo svojich umelých potokoch, jazier, bazénov a tobogánov.
CENA ZÁJAZDU : dospelý – 40 € / 1os. Deti do 12r. – 30 € / 1os.

METEORY – je tisíc strmých a vysokých skál s mysterióznou harmóniou s jej osamelosťou, tichom a storočnými kláštormi na svojich vrcholoch vyvolávajú u návštevníkov neskrývaný obdiv. Pri príchode na Meteoy uvidite šesť kláštorov, ktoré sa zachovali až do dnešného dňa a niektoré z nich aj navštívite.

POZOR! Vstup ženám je povolený len v dlhých sukniach, a tričká s dlhými ramenami. Muži musia mať oblečené dlhé nohavice.
CENA ZÁJAZDU : dospelý – 30 € / 1os. Deti do 12r. – 25 € / 1os.

Potápanie: Výučba potápania pre začiatočníkov (30 min. teórie a prípravy, 35-45 min. potápanie do 5m. K dispozícií je profesionálna potápačská výstroj a inštruktor.
CENA pre dospelých začiatočníkov od 12r. 45 € pre skúsených 40 €

Pirátska plavba :
Program: Po 3 hod. plavbe veľkou lodí ( pre 200 osôb ) pozdĺž pobrežia Olympské Riviéry sa vylodíme v na osamelej panenskej pláži KOKINO NERO ( červená voda ). Na obed sa občerstvíte jedlom, šalátom a pitím priamo na lodi. Opaľovanie, kúpanie, potápanie, rôzne zábavné programy
CENA dospelý 25 € Deti od 4 – 12 let 20 €

Pagasitický záliv ( Romantická plavba )
Program: Poznáte a uvidíte malebné rybárske dedinky malé čarovne zálivy a pláže, kde máte možnosť kúpania, ďalej navštívime ostrovček TRIKERI a preplávame loďou morskými jaskynkami a útesmi. Pri plavbe loďou s doprovodom hudby a tance Vás posádka pobaví zábavnými programami.
Cena 35 € s jedlom ( bez nápoje) Deti 4-12 let 30€

Kláštor EFEREM, Trhy Kateriny, ALIKES soľné a bahenné kúpele
Program: Navštívite prekrásny ženský kláštor Sv. Efrem, ktorý je neopísateľný svojou krásou a architektúrou. Nechajte sa prekvapiť ( vstup zdarma ). Následne sa presuniete na veľké trhy v okresnom meste Kateriny, kde máte viac než 1,00 hod. voľného času na nákupy ( korenie, suché plody, olivy a iné plodiny a sortiment ). Nasleduje Alikes ( prímorské letovisko ), kde sa nachádza liečivé čierne bahno. Natrite sa, vyfoťte sa, budete vyzerať ako černosi a pocítite úľavu, pretože bahno pomáha na reumu, kĺby, kožné choroby ale dá sa použiť i na pleťové masky. Následne sa môžete pokoje poumývať priamo v mori. Nazberajte si mušle, ktorých je tu veľmi veľa. Nasleduje dobrovoľné stravovania v rybárske taverne, doporučujem ochutnať rybu TSIPŮRA.
Cena 15 € Dospelý Deti od 4 – 12 let 15 €

UPOZORNENIE: Ceny sú orientačné a môžu sa meniť. Ponuka výletom sa zároveň môže spestriť o nové možnosti.
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Re: Nepoznate stredisko Leptokaria na Olympskej riviere???

Odoslaťod flowerkacik 02 Mar 2009, 18:35

Ahojky, toto letovisko je proste super!!!!!!, Je tam cisto, vela vodnych priserok ako su meduzy. Ak chces vediet viac ozvi sa mi na e-mal flowerkacik@gmail.com , lebo vlemi tunechodim a som tu po prvy raz a ked cches tka ti poslem aj fotky ako vyzera leptokaria a poradim ti...
flowerkacik
Mega Cestovateľ

Re:

Odoslaťod kmarta 02 Mar 2009, 20:29

EL napísal:Ešte by som chcela doplniť, čo nenapísala Mandarinka, že je blízko stredisko Platamonas a Nei Pori. Doporučujem z Leptokárie výlet na Meteory. Nenechajte si to ujsť, stojí to za to. Zdá sa mi to odtiaľto najbližšie. Tiež súhlasím s Mandarinkou, keď tvrdí, že sa ti tam bude páčiť. Ja tvrdím, že v Grécku sa zlé stredisko ani nedá vybrať. Vo všetkých Gréckych letoviskách sa mi páčilo. Všade je dobrá pohoda a milí ľudia. More je čisté a teplé(thermský záliv).Prajem príjemnú a ničím nerušenú dovolenku.

Súhlasím s El, čo sa týka Gr. letovísk, mne sa veľmi páčilo v spomínanom Nei Pori,krásna pláž s jemným svetlým pieskom, pekné stredisko atď. Neďaleko Leptokárie je aj hrad Platamonas - celkom pekný výlet - je odtiaľ pekný výhľad aj na Leptokáriu.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Ďalšia

Naspäť na Oblasti v Grécku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.