stredisko Olympic Beach

Turisticky
atraktívne miesta, Národné parky, Historické mestá, Kostoly, Hrady, ?udová
architektúra, Kúpe?né mestá, Pamiatky

Odoslaťod EL 14 Dec 2006, 19:47

Ospravedlňujem sa, ale ten anonim som ja, len som poslala diskusiu, ale nebola som prihlásená. A čuduj sa svete, ono sa mi to odoslalo aj tak, čo som si myslela, že sa to nedá. Ešte raz sorry. EL
EL
Cestovateľ

Založený: 07 Sep 2006, 18:52

Odoslaťod Mimi 05 Jan 2007, 10:49

Jozef Šikrha napísal:Pre budúci rok pripravuje vydavateľstvo Via Nostra niekoľko cestopisných sprievodcov o pevninej časti Grécka ( inak info a články o Grécku budú aj na našich stránkach www.vianostra.net ) Pochodili sme ho celé a boli to 4 mesiace veľmi intenzívnej práce - k téme: Olympská riviéra nie je iba Paralia. Toto stredisko je naviac zrejme to najhoršie, čo na Olympskej riviére existuje. Podstatne lepšie je na tom stredisko Nei Pori so svojou obrovskou, dlhou a širokou pieskovou plážou - to je podľa mňa najlepšie stredisko v tejto časti gréckeho pobrežia a do žiadneho iného sa v tejto časti gréckeho pobrežia ani ísť neoplatí. Cez leto to má jeden háčik - nezoženiete tu celkom určite ani jedno voľné miesto - ak ho samozrejme nemáte dopradu rezervované. Čo sa týka dopravy - osobným autom je to úplne v pohode po trase Praha - Bratislava - Budapest - Subotica - Belehrad - Nis - Skopje - Thessaloniki - Nei Pori, je to cca 20 hodín jazdy na 90% po dialnici s jedným pohodovým prespaním na parkovisku niektorej OMV v Srbsku za Belehradom ( majú ozbrojené ochranky ). Čisté WC, umývarka, ak je treba sprcha, všetko ako u nás v shopoch na OMV, spať môžete nielen v aute, ale keď je teplo kľudne aj na karimatke na tráve pred autom, spolu s množstvom migrujúcich nemeckých, rakúskych, talianskych, francúzskych,portugalských a i. Turkov:) a dovolenkárov z Polska, Česka a iných. :) Podrobné info aj s cenami, itinerármi atď ( podobne ako v knihách Bulharsko plné požitků a Rumunsko není divočina ) budú v pripravovaných knihách. Na záver - žiadne stredisko ani na Chalkidikách, ani na Olympskej riviere sa nevyrovná dobrým strediskám na Peloponézskom poloostrove a všetkému, čo poskytuje ich okolie ( pamiatky napríklad...)

Minulu sezonu som bola v Olympic Beach a kedze Paralia je vzdialena asi 2 km, takmer kazdy vecer sme stravili tam. Je to velmi rusne stredisko, vecer boli ulice plne ludi, mnozstvo obchodikov, restauracii. Ale ze by bolo najhorsie na Olympskej riviere ?
Mimi
Mega Cestovateľ

Nikdy viac Olympia beach

Odoslaťod danielanjel 03 Aug 2007, 22:39

Práve sme prišli z hotela Niki, Naozaj nikdy neodporúčam, cesta - Karosa,
Strava - nejediteľná, Voda netečie.

Ak sa sem práve chystáte, veľká chyba, nie sú dodržané ani základné predpoklady hygieny.

Nie som vôbec vyberavý typ, chodím po Grécku na dovolenky už 13 rokov, ale toto som
naozaj ešte nikdy nezažil.
danielanjel
Nováčik

Založený: 03 Aug 2007, 22:30

Re: Olympic Beach

Odoslaťod slavex77 24 Aug 2007, 12:54

Mila Mimi,
včera,23.8.07, sme sa vratili z Olympic Beach a musim povedať že som tam bol prvý a posledný krát.
Jednoducho hrôza. Ubytovaní sme boli v penzione LILLI asi o uličku dalej ako viedla hlavna promenada takže bol tam relativny klud ale len v case siesty od 14.00 do 18.00. Ale po poriadku

Ubytovanie- hrôza, hrôza...

Poriadok po predchádzajucich hosťoch sa robi asi takto - umyjeme s mopom podlahu na mokro a vymenime postelnu bielizen a uz je to hotove.. tri poschodia to je asi 12 izieb za hodinku
Architektura budovy - katastrofa... mala izba, jedna 50 cm komoda na na lubovolny pocet osob kuchynska linka asi 80 cm na širku to je umyvadlo a varic ale vsetko špinave, riad a pribor sme ani nepouzivali akurat chladnicka bola OK, stol a stoličky - plast, postel sa nam po 5 dnoch zlomila...
WC a kupelna - dalsia hrôza. o hygiene ani reči... Sprcha je napojena na iny system ako umyvadlo to znamena voda ide studena aj tepla ale len v umyvadle a len cez deň, v sprche voda skôr nebola ako bola ale to ľahko zistiš, lebo ked ju pustiš najskôr počuješ zvuk podobný štartu lietadla a pritom sa trasie cela stena a asi po 5 minutach ti začne slabúčko skôr kvapkať voda. Umyť si vlasy je aj pre chlapa poriadna práca. V kupelni je aj okno, ale ked ho otvoriš mas tam bud sklad nepotrebných vecí pre domacich alebo v lepsom pripade sadrokarton takze urcite tam nic nevyvetras

Prostredie - celkom sa to da

Rušna promenada pri plaži s reštaraciami, niektore maju aj lehatka a slnecniky na plazi. 2 lehatka a 1 ratanový slnečník = 7 euro. Dalsia ulica rušna s butikmi skoro ako cinske obchody u nas, slušne vybavenými potravinami a samozrejme kopec suvenirov. Ovocie a zelenina skor drahsie ako u nas ale zalezi aj na mieste nakupu. Gyros, hot-dog, hamburger od 1,80 mam pocit že v nedalekej Paralii to bola lacnejsie - väčšia konkurencia a gyros mali aj kurací. Frape od 1,50 , velmi dobre pekarne aspon podla mna, pizza od 5,50 takze to je OK

Dalšie ulice su kludnejsie ak to nerusia motorkari a stvorkolkari lebo moze tam byt aj pesia zona alebo chodnik ich to nezastavi... Greci su strasne lenivy a hluční, dieťa je božstvo - to znamena može si robiť čo chce, rodičom je to aj tak jedno ale hlavne vrieskaju a su neskutočne drze a tučne
takze ak by mali byť vo vedľajšej izbe alebo penzione ako u nas tak mas jednoducho po oddychu.
Grekov počas siesty nesmies rusit su na to dost citlivy ale nemaju problem rano od siestej do deviatej Ti zo zbíjačkou rozkopať chodnik pod terasou a na druhy deň to v tom istom čase dokončiť.
Domaci boli absolutne neustretoví, hlavne ze eura kvapkaju a nasa delegatka napriek "skusenostiam" strasne slaba

Plaž a more

Plaž špinava - no ako pre koho- ale ked vidis v stredisku asi 100 tulavých psov ktorí si kazdé rano na plaži urobia potrebu tak si urobis obraz sama - možno boli aj takí turisti čo prišli na plaž o 12.00 a toto nevideli ale videl som to na vlastne oči... Fajčí tam každý a na plaži nikto nepotrebuje popolník ved aj načo ked je tam veľa piesku.
More - ak je kludne,bez jedinej vlny, je relativne čisté ale s pribudajúcimi vlnami to začína byť dosť nechutné... riasy, igelitové tašky a všetko čo voda zmije sa drží v tých riasach. Meduzy su tam fakt krasne- hlavne modre a hnede, tie modre su aj pri plaži ale len mensie to je asi do 30 cm aj napriek tomu ze asi 50 metrov od plaže je akasi sieť, ktorá lemuje cele Olympic Beach.

Musim sa priznat, ze v posledný deň sme boli na piratskej plavbe a more bolo nadherne čisté len tie meduzy, aj ked niektoré boli fakt nadherne hlavne ak sa pozerate z lode. Kapitan ale stale našiel nejake miesto trochu dalej od plaze kde sa dalo zaskakat a okupať. Ak možem odporučat treba to zažiť, loď sa vola NOMADE I listok sa da kupiť len v centre Paralie na pešej zone za 18 euro pri 5 osobach za 15 euro. Plavba je kazdy den a listok sa kupuje den predtým. Cez cestovku je to o 10 euro drahsie a tych lodi je viac.
Boli sme aj na Meteorach a pre nas to bol uzasny zazitok

Takze celkový dojem- nikdy viac pevnina v Grecku aj ked urcite sluzby v hoteli možu byť o niečom inom ako v penzione ale človek tam ide hlavne pre to more a mna to sklamalo. Potešili fakultativne výlety ale do Aten je to daleko, draho a neda sa to stihnut od 6.00 do 14.00 ako to bolo v nasom pripade.

Nechcem Ta odradit, lebo boli aj takí čo sa tam vracaju kazdy rok ale aj im sa to tohto roku nepacilo. Zabudol som, ak mas dieta, hned pri plazi je detsky raj a hlavne su vsade okolo plaze sprchy co sa mi pacilo
slavex77
Nováčik

Založený: 24 Aug 2007, 11:46

PARALIA

Odoslaťod MENKAURE 31 Aug 2007, 08:07

No ja neviem, ale bol som aj v Paralii a aj v NEI PORI, ale prave to druhe stredisko mi nepride ako lepsie.. prave naopak.. je pravda, ze Paralia je naozaj rusna, ale to asi mladi vyhladavaju, takze mnohym to tak moze vyhovovat.. Nei Pori bolo pekne, uhladne a ciste letovisko, ale skor hodiace sa pre rodiny s detmi, resp. seniorov.. ked som tam bol v pol. septembra, okolo poldeviatevej vecer som mal pocit, ze je tam vyhlaseny zakaz vychadzania.. fakt.. nikde nikoho..

Paralia je vzdy plna ludi, rusny nocny zivot, mnozstvo taverien.. hned niekolko diskotek: OMILOS, CASA, COCUS, HULA HUP, HAVANA a mozno som na nejake zabudol.. takze Paraliu odporucam mladym, ktori maju chut sa bavit a ktorym hlucny nocny zivot neprekaza, ale prave naopak. :)
MENKAURE
Nováčik

Založený: 31 Aug 2007, 08:02

Re: stredisko Olympic Beach

Odoslaťod titinka32 11 Júl 2011, 12:39

My sme boli asi 4krát v olympii naposledy minuly rok. PARADA! nechápem čo vám vadilo. My sme tam mali čisto každý jeden rok.Ano, pár grékov jazdilo do noci na motorkách a štvorkolkách, ale nám to nevadilo kedze do desiatej sme sa prechadzali po stredisku, a potom sme sedeli na balkone do druhej a užívali sme si. A pláže, áno sú plné ale my sme si tam vždy našli miesto pre nás.Aj na bokoch sú voľné miesta, a tie boky niesu až tak daleko, žeby tam bol niaky problem zajst!:) a žiadne riasy neboli. Pešo sa dá ísť z Olympii do Paralie, krásna prechádzka pri západe slnko.Proste v Olympii je parádne, ani tam neni nič drahé, a k tomu hluku- to ste asi ešte neboli v Paralii, tam je hluk, to je Olympia oproti tomu nič, tam si skúste ísť a potom vravte kde je hluk :)
titinka32
Nováčik

Založený: 11 Júl 2011, 12:21

Re: stredisko Olympic Beach

Odoslaťod evike365 19 Júl 2011, 14:12

Nám Olympic Beach vyhovoval po všetkých stránkach. Ubytovanie sme mali skoro na pláži (v podstate more bolo za rohom) - boli to apartmány Fotis. Je pravda, že izba bola malinká, ale trom dospelým ľuďom (kamarátkam) stačila. My nie sme náročné, v podstate sme na izbe len prespávali. S teplou vodou na ubytku sme nemali problémy. Jedno ráno sa nám však pretrhlo (?!?) potrubie v kúpeľni a vytopilo nám celý apartmán. Porucha ale bola odstránená bleskovo. Hneď ráno sme poruchu nahlásili, odišli sme na pláž a okolo obeda po príchode z pláže už bolo všetko opravené a bez problémov sme sa mohli osprchovať, pričom musím podotknúť, že kúpeľňu a izbu nám aj vyriadili. Pritom chcem pochváliť hlavne pani domácu - staršiu pani, ktorá síce vedela hovoriť len po grécky a lámanou nemčinou, ale bola veľmi ústretová a náš problém riešila rýchlo a ochotne aj bez "zásahu" delegátky. Nadôvažok v deň odchodu po vysťahovaní sme si mohli batožinu nechať u nej v byte a my sme sa šli ešte kúpať... ...popoludní po príchode z pláže sme sa u nej mohli osprchovať - a to z mojich skúseností nie je všade samozrejmé - minulý rok sme čakali na autobus od 10.00 rána do 16.00 popoludní na schodoch apartmánového domu (!!!!) odkiaľ sme nemohli ani odísť, lebo sme si museli strážiť batožinu. Takže sme sa museli vystriedať, ak sme chceli ísť na obed či na toaletu do neďalekej tavrny (!!!!) a na pláž sme samozrejme nemohli ani pomyslieť, pretože by sme sa nemali kde osprchovať či prezliecť. More aj pláž boli čisté. Pláž čistili každé ráno (bola som toho svedkom) a bolo tam možno viac rias ako napr. v Chorvátsku, ale toto je hlavne dôsledkom toho, že more je tu veľmi teplé. More je vhodné aj pre neplavcov - je tam pozvoľný vstup a len malinké vlny. Dedinka sa nám taktiež veľmi páčila - nočné prechádzky po reštauráciách, baroch a obchodíkoch boli perfektnou bodkou za dňami strávenými na pláži :-) Obchody boli otvorené do neskorých nočných hodín. Tu sme mali zabezpečenú polpenziu - už si nepamätám na názov taverny - raňajky boli kontinentálne (nič moc :-( ), ale večere sa nám neskutočne páčili - samé grécke špeciality - prvýkrát som tu jedla jahňa - veľké porcie, milá obsluha (bol to rodinný podnik) a v posledný deň sme dostali aj koláčik grátis Ako to tu už písali viacerí, odporúčam prejsť sa do väčšieho strediska - Parálie. Je to krásna prechádzka na promenáde pozdĺž pláže. Je pravda, že Parália je rušnejšie mesto s väčším výberom reštaurácií, obchodov, miestnych cestoviek a teda je tam aj väčšia konkurencia a nižšie ceny. Napriek tomu mne sa v Olympic Beach páčilo viac - pre väčší kľud v noci (diskotéka mi teda nechýbala) a menšie davy na pláži (Parália sa skôr podobá na sever Talianska s dvadsiatimi radmi lehátok). Ja teda Olympic Beach "môžem" a iste sa tam ešte vrátim.
evike365
Nováčik

Založený: 16 Júl 2011, 21:20

Predchádzajúca

Naspäť na Oblasti v Grécku, kultúra a história

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.