Potápačské centra so slovenskými a českými inštruktormi

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátor: AJKA

Potápačské centra so slovenskými a českými inštruktormi

Odoslaťod Jedi99 25 Apr 2007, 07:33

Pozdravujem všetkých fanúšikov EGYPTA ;)

Mám veľkú prosbu na všetkých ktorí sa chodia do Egypta potápať ( SHARM / HURGHADA, alebo iné centrum ).
Rád by som sa opýtal zopár otázok, keďže by sme si radi spravili základný potápačský certifikát (PADI)

- centrá a strediská v Sharme a Hurghade so slovenskými alebo českými inštruktormi
(adresy, email, web), ani anglicky hovoriaci niesu problém, ale predsa si človek lepšie rozmie s našincom v prípade akéhokoľvek chaosu :)

- robil si niekto v Egypte v takychto centrach certifikát ?

- sú 4 dni postačujúce na základný kurz ? čo som pozeral tu doma, väčšinou to bolo dlhšie..

vopred vďaka za všetky informacie..

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Odoslaťod Jedi99 26 Apr 2007, 10:33

tak nejako tu mame malo potapacov :)

pametam si ze bud v novom fore alebo v starom fore niekto hodil link na nejakeho ceskeho instruktora do Hurghady, ale neviem sa k nemu dopracovat, ak by si niekto spomenul, budem povdacny....

dakujem
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Potápanie v Egypte

Odoslaťod Turista 27 Apr 2007, 08:07

Jedi,

pzri sa na české egyptské forum na:
http://www.egypt.webz.cz/?s=egypt-disku ... o-na-cestu

Tam sú aj nejaké rady a kontakty aj na česky hovoriacich inštruktorov v Hurhgade.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod Andrejka 27 Apr 2007, 08:38

Ahoj Marek !
Mne raz kedysi niekto poslal info na stránku www.fish-eye-pro.com
Link ti tam neviem dať, lebo to neviem. Ale stránka je funkčná, sú to Slováci a robia kurz PADI v Hurghade.
My budeme v Hurghade v auguste, tak sa s nimi asi spojíme.
Čau.
Obrázok používateľa
Andrejka
Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 21:08

Odoslaťod Andrejka 27 Apr 2007, 08:39

No tak link tam naskočil aj tak. Super
Obrázok používateľa
Andrejka
Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 01 Máj 2007, 08:13

Andrejka a Turista, dakujem za linky :) pomohli !

Andrejka, ano to je ten link na ktorom som bol niekedy minuly rok a nevedel som ho najst :)

este raz vdaka.....

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod swab77 06 Máj 2007, 17:27

Ahoj, my ideme 15.5. do Sharmu, kontaktoval som slovensko/česko/maďarskú základňu v Egypte na www.dahabdive.com Sú v Dahabe, Sharme a Hurgade...
Môj názor: štyri dni nestačia na kurz potápania. Na SK robíš minimálne 5 hod teórie, 3 ponory v bazéne a 5 ponorov v otvorenej vode... Viem o čom hovorím, pod vodou nie si doma, potrebuješ sa toho veľa teórie naučiť a vyskúšať. Veľa nehôd vzniká práve kvôli nevedomosti a hazardu...no treba zvážiť-a hlavne veriť inštruktorovi čo ťa berie do vody. vyskúšaj najskôr intro ponor a potom sa rozhodneš
Skús: www.potapanie.szm.sk
swab77
Nováčik

Založený: 06 Máj 2007, 17:19

Odoslaťod Andrejka 07 Máj 2007, 08:48

Súhlasím. Na Slovensku vyjde kurz drahšie, ale rozsahom a kvalitou / záleží od konkrétnej školy / sa to nedá porovnať s rýchlokurzom v prímorských strediskách.
Obrázok používateľa
Andrejka
Cestovateľ

Odoslaťod ADAM 10 Máj 2007, 17:12

doporucujem chalanov Sharm El Seikhu
podrobne na uz spominanej stranke www.dahabdive.com
treba len prepnút na slovencinu
su tam chalani zo slovenska od Senca
z madarska aj s ceska
vyhoda ze majú aj vlastnu lod
vsetci su fajn
bolo nam tam OK
ADAM
Nováčik

Založený: 10 Máj 2007, 17:04

Odoslaťod Jedi99 14 Máj 2007, 07:05

swab77 napísal:Ahoj, my ideme 15.5. do Sharmu, kontaktoval som slovensko/česko/maďarskú základňu v Egypte na www.dahabdive.com Sú v Dahabe, Sharme a Hurgade...
Môj názor: štyri dni nestačia na kurz potápania. Na SK robíš minimálne 5 hod teórie, 3 ponory v bazéne a 5 ponorov v otvorenej vode... Viem o čom hovorím, pod vodou nie si doma, potrebuješ sa toho veľa teórie naučiť a vyskúšať. Veľa nehôd vzniká práve kvôli nevedomosti a hazardu...no treba zvážiť-a hlavne veriť inštruktorovi čo ťa berie do vody. vyskúšaj najskôr intro ponor a potom sa rozhodneš
Skús: www.potapanie.szm.sk

plne s Tebou suhlasim ohladom dlzky a kvality (zalezi od instruktora) kurzu, ako si aj sam povedal treba zvazit a hlavne verit instruktorovi......, problem je vsak v tom ze doma nemame kedy si ten kurz spravit, a hlavne nemame zaujem ho koncit ponormi v jazerach a podobne........ a niet cas len koli finalnym ponorom ist do chorvatska alebo egypta..., proste sa to terminovo neda zladit ani keby som neviem ako chcel... a ideme si robit uplne zakladny kurz, tak snad vsetko dobre dopadne :) a budeme mat este aj dobru literaturu OWD priamo od instruktora ktory nas tam v Hurghade bude mat na starosti :)

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Jedi99 14 Máj 2007, 07:08

Andrejka napísal:Súhlasím. Na Slovensku vyjde kurz drahšie, ale rozsahom a kvalitou / záleží od konkrétnej školy / sa to nedá porovnať s rýchlokurzom v prímorských strediskách.

co som porovnaval ceny, kurz vyjde priblizne rovnako cenovo, vela krat este o par tisic lacnejsie doma ako v Egypte...

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Dagmar 15 Máj 2007, 20:29

[Ahoj, ten link som tam dávala minulý rok ja :D , dlhšie som tu na fóre nebola, práve som sa z Hurghady vrátila,(ešte fńukám) :( , aj s chalanmi sme boli na mori, určite ich kontaktuj, nebudeš ľutovať, pozdrav ich odomńa.Inak,sú to veselí košičania, Mirko a spol....
Obrázok používateľa
Dagmar
Nováčik

Založený: 30 Aug 2006, 13:51

Odoslaťod Jedi99 15 Máj 2007, 20:42

Dagmar napísal:[Ahoj, ten link som tam dávala minulý rok ja :D , dlhšie som tu na fóre nebola, práve som sa z Hurghady vrátila,(ešte fńukám) :( , aj s chalanmi sme boli na mori, určite ich kontaktuj, nebudeš ľutovať, pozdrav ich odomńa.Inak,sú to veselí košičania, Mirko a spol....

:) super, s Mirkom som v kontakte denno denne ;) takze urcite pozdravim ;)

pa
Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod devi78 12 Aug 2008, 21:56

ja som sa potapal s Slovakom a Ceskou v Sharme a volaju sa ak sa nemylim Wave, alebo tak nejak.
devi78
Dovolenkár

Založený: 07 Júl 2008, 11:49

Re: Potápačské centra so slovenskými a českými inštruktormi

Odoslaťod Marilika 27 Apr 2009, 10:12

Marek,prosím, ako je to s potápaním pre laika.Pozrela som si info na stránke dahabdive.com. Zaujíma ma však názor a skutočná prax. Samozrejme sa mi jedná o krátky kurz pre manžela. Ideme do Sharmu na 12 dní. Môže ísť do kurzu a koľko dní by mal absolvovať. Potom ide do vody s inštruktorom, v skupinkách, alebo samostatne. Nejedná sa o extra potápanie, ale také rekreačné, plné zážitkov. Treba sa vopred zo Slovenska objednať, alebo stačí tam. Ideme 4.6. čas sa blíži. Mne stačí šnorchlovanie. S čím treba počítať. Ďakujem za radu. Marilika
Marilika
Mega Cestovateľ

Naspäť na More v Egypte

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.