Vlastnym autom do BG

Všeobecné informácie , cestujeme do Bulharska, doprava, mena, nakupovanie, reštaurácie, peniaze, počasie, zvyky a praktické rady

Moderátor: mandarinka

Re: Vlastnym autom do BG

Odoslaťod VitoPO 16 Jún 2018, 14:11

Osobne by som sa cez Srbsko z vychodu netrepal. Podla mna je to zbytocne naokolo a mozna casova uspora je pre mna mala a aj to otazna. Staci cakat hodku na vstupe a dalsiu hodku na vystupe zo Srbska a budes cestovat tolko co cez Rumunsko. Navyse platis prejazdene km, madarsku vignetu a srbske myto.
VitoPO
Cestovateľ

Založený: 08 Jún 2012, 09:53

Odoslaťod dedotn 17 Jún 2018, 07:21

pre Vito PO čo sa tíka tých turkov moc s tebou nesúhlasím, lebo oni sa serú z celej europy nielen z nemecka, ale hlavne z anglie a nie všade sú prázdniny po regionoch. Vito niekde si písal, že chodíš na Oradeu a potom ideš na Arad stadial na Devu moc to nechápem čo na tom získaš.
dedotn
Dovolenkár

Založený: 18 Jún 2011, 13:41

Odoslaťod VitoPO 17 Jún 2018, 08:32

Dedotn : turci sa valia z celej europy, ale objektivne najviac ich je n Nemecku,preto najvacsi naval byva vtedy ked dostanu prazdniny deti v jednotlivych spolkovych krajinach. Z Oradei na Arad a potom ci uz na Devu alebo na juh som zvazoval vtedy ked som siel prvykrat s malym synom. Kilometrovo a casovo viac, ale ziadne kopce, minimum ostrych zakrut. Riziko ze by prcek blinkal podstatne mensie. :) Dalsia vec je ta ze vtedy zacali stavat dialnicu medzi Turdou a Sebesom a vedelo sa to tam cez den riadne zasekat. Plus bola rekonstrukcia medzi Sibiu a Ramnicu Valcea kde to bolo obcas tiez o nervy. Takze v urcitom case mohla byt trasa cez Arad, Lugoj a Craiovu rychlejsia.
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod dedotn 18 Jún 2018, 01:44

pre Vito PO díky za info tento rok to skúsim tadiaľ, lebo doteraz som chodil na Kluž, jednu cestu skúsim spodom druhú po starom, dám vedieť.
dedotn
Dovolenkár

Odoslaťod VitoPO 18 Jún 2018, 09:06

dedotn: teoreticky by ešte mohla byť pre teba zaujímavá aj alternatíva strihnúť to na Calafat-Vidin, odtiaľ do Sofie a potom Trakijskou autostrádou až do Burgasu. Odtiaľ do Pomoria to už je kúsok. Koľko to má km som neskúmal, ale minimálne by si vedel mrknúť Želetné vráta na Dunaji. :D
kokisp :ako to počítam, tak to počítam, ale stále mi vychádza rozdiel medzi variantami RO a SRB rozdiel cca 250 km. Časovo zhruba hodina, hodina a pol v prospech Srbskej varianty za ideálnych podmienok. Ak vezmem do úvahy aj to, že v RO sa väčšinou nejazdí len max. povolenou rýchlosťou, bude to ešte menej. Ako som písal už vyššie pre mňa osobne nezmysel trepať sa cez Srbsko.
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod dedotn 18 Jún 2018, 22:46

pre Vito PO cez Calafat so išiel pár rokov dozadu, ale ešte nebol most iba kompa po pravde cesta nič moc,tadiaľ urč nepôjdem ako som písal jedna cesta Trenčín, Sahy, Arad, Deva, Ruse, Varna Pomorie, druhá Pomorie, Ruse, Pitešť, Kluž, Oradea, Miškolc, Trenčín cca 2950 km od oka, avôbec mi nezáleží koľko km urobím.
dedotn
Dovolenkár

Odoslaťod VitoPO 20 Jún 2018, 09:28

dedotnmno možno by si bol prekvapený ako porekonštruovali cesty nielen rumuni ale aj bulhari práve kvôli tomu mostu vo Vidine. V BG treba ísť potom od Montany na Vracu a až potom na Sofiu ( myslím že šoféri kamiónov mi spomínali že oni chodia na Botevgrad) no a od Sofie po diaľnici až k moru :D
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod dedotn 21 Jún 2018, 06:11

pre Vito PO Díky za info stále nie som rozhodnutý kadia pôjdem, ale treba vysúšať všetko pozriem mapu a skôr ako odídem dám vediet.
dedotn
Dovolenkár

Odoslaťod VitoPO 23 Jún 2018, 20:16

dedotntak som sa vo štvrtok stretol s jedným mojím kamošom kamionistom z BG. Trošku sme debatili aj o tej
južnej trase a vyšlo z neho to, že oni odtiaľ jazdia hlavne preto, že jednak nie sú kopce, jednak nie sú víkendové zákazy, ktoré inak platia na tej obvyklej klasike stredom na Rimnicu Valcea. Ale inak že to je cesta na pohodu.
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod dedotn 26 Jún 2018, 05:50

pre Vito PO díky za info, alle naši mladí nám pribalili vnúčika 9 rokov a chceme s ním ísť do Varny do delfinária a tak určite nepôjdem na kalafat ,, dúfam, že to po toľkých rokoch nájdem.
dedotn
Dovolenkár

Odoslaťod VitoPO 26 Jún 2018, 13:40

dedotn : to nemôžeš minúť :D Najjednoduchšie to máš keď po vjazde do Varny pokračuješ stále rovno až
k tomu veľkému chrámu čo budeš mať po pravej strane a oproti park na konci Varnenskej pešej zóny.
Na T-čku odbočíš doľava - smer Zlatni Piasaci, asi o kilometer bočíš doprava a na druhých semafóroch zase doľava popri Morskej gradine. Potom budeš mať delfinárium po pravej strane a celkom dobre to je aj značené.
Ak by si náhodou prešiel cez sídlisko Chaika, tak na konci doprava, nie rovno popod most. :) Potom to budeš mať zase po ľavej strane, ale aj tam je značenie čo ťa navedie kde sa otočiť a kam potom odbočiť. Neboj nič. :D
PS : keby si chcel kúpiť lístky vopred + mapka tak celkom peknú stránku máš tu http://dolphinariumvarna.bg/about-us-2.html
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod dedotn 27 Jún 2018, 08:23

pre Vito PO díky za info já som tam dedisy už bolo to asi 15 rokov dozadu určite to nájdem, já chodím cez Varnu vonkajškom, za letiskom doprava a vídem pod mostom za 5 minút som vonku - na moste a potom rovno až do až. ps.Vito nechceš sa živiť ako sprievodca. Dík.
dedotn
Dovolenkár

Odoslaťod VitoPO 28 Jún 2018, 10:35

dedotn : ja a sprievodca? :) no to by asi nebolo nič pre mňa :)
VitoPO
Cestovateľ

Odoslaťod kaso 07 Júl 2018, 07:46

Ahoj cestovatelia, po dlhej dobe sa opäť hlásim tentoraz priamo zo Sozopolu. Vyrazili sme v piatok 29.-teho cez SRB s "prestávkou" 4 noci v "Izvor Lisine". Nádhera. Odporúčame. V blízkom okolí je krásna jaskyňa Resavska pečina, termálne kúpalisko Ždrelo atd. atd. Môžem poskytnúť bližšie info. Cesta potom v utorok ďalej do BG, SRB - BG hranice v pohode, čo sme boli riadne prekvapení, lebo je tam vždy hrozne veľa turkov, teraz sme prešli za 20 min. Problém bol len so zakúpením vignette, zmiatlo nás veľa cedúl "vignette" tak sme išli hneď na colnici do novej búdy kúpiť známku, po cca 25 min čakania zavreli a basta. Tak sme išli nakoniec predsa na Shell-ku a tam to bolo hneď vybavené, bez čakania. Apropó, zdá sa mi, že sme platievali za mesačnú známku o dosť menej, teraz 30 leva... Inak cesta ok, srbi pred hranicami pridali ďalší kus diaľnice... :D Šťstnú cestu!
Prílohy
20180706_144959.jpg
Sozopol 6.7.2018
Obrázok používateľa
kaso
Dovolenkár

Založený: 05 Júl 2011, 10:32

Odoslaťod VitoPO 09 Júl 2018, 11:09

kaso : mesačná známka v BG podražela tuším už minulý rok na 30 Leva. Ak si minulý rok nebol, tak si mal prekvapko. :)
VitoPO
Cestovateľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Informácie pre turistov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.